1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Fransa’da İnşaat Patronları Dertli: İnşaatlarda Çalıştıracak Kimseyi Bulamıyoruz!

Fransa’da inşaat patronları çalıştıracak işçi bulamadıklarından dert yanıyor. Özellikle gençler fiziksel zorlukları nedeniyle artık inşaat sektöründe çalışmak istemiyor.

Fransa’da birçok sektörde çalışan sıkıntısı giderek daha fazla hissediliyor. İnşaat sektörü de olmak üzere hizmet sektörü, ulaşım, sağlık, eğitim gibi birçok sektörde işçi ve kalifiyeli eleman açığı devam ediyor. The Obs yaptığı araştırmada, özellikle gençlerin bu mesleklere yönelmemesinin en büyük sebebinin fiziksel olarak yorucu olmasından dolayı tercih edilmediğini açıklıyor.

“5 yıldır çalışacak birilerini arıyorum”

The Obs’un araştırma haberine göre, Fransa’da inşaat sektöründe çalışacak işçi eksikliği gün geçtikçe büyüyor. Deux-Sèvres’te inşaat sahibi Franck Michelon’da çalıştıracak kimseyi bulamadığı için inşaatları tam zamanında teslim edemediğini söylüyor. Michelon,” 5 yıl önce ben bu inşaat şirketini kurduğumdan beri sürekli çalıştıracak birilerini arıyorum” dedi.

“4 kez iş ilanı verdim”

Cantal’da Michel Verdier’in sahip olduğu inşaat şirketi ise kalıcı istihdam sağlamak üzere 4 kez iş ilanı verdiğini ama kimsenin gelmediğini gelenlerinden kısa sürede ayrıldığı söyledi. “Her şeyin makinelerle yapıldığı bir zamanda özellikle gelen gençler zorlandıklarını ve daha fazla çalışamayacağını söyleyerek kısa bir süre sonra işten ayrılıyor” ifadelerini kullandı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Başkan Erdemci; İnşaat Sektörü Bitti

Nazilli Müteahhitler Derneği (NAMDER) Başkanı Remzi Erdemci, koronavisür salgınıyla birlikte inşaat sektörünün bittiğini ve bu …