1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ev Kiralarının 2 Bin 500 TL’ye Çıktığı Şehir

Suriye’deki iç savaştan kaçan muhalifler, sığındığı illerden olan Kilis’te kira fiyatlarını uçurdu. Üniversitelerin de açılmasıyla, şehirde kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

emlak fiyatları, kilis haberleri, kilis kira fiyatları, kilis kiralık ev, Kiralık Ev, Suriyeli sığınmacılar

Suriye’de Beşar Esed yönetimine muhalif olanlar canlarını kurtarmak için komşu ülkelere sığınmaya devam ediyor.

Türkiye’ye sığınan muhaliflerin sayısı 85 bine yaklaştı. Sığınmacılar Hatay’ın yanında özellikle Kilis’teki kamplara akın ediyor.

Maddi durumu iyi olan Suriyeli sığınmacılar ise kamp yerine kiraladıkları evlerde kalıyor.

Halep gibi yakın kentlerden Kilis’e gelen sığınmacılar, bu kentte ev kiralarını deyim yerindeyse fırlattı.

Kent genelinde 250-500 arası seyreden kira fiyatları göçlerle birlikte 2 bin 500 TL’ye kadar yükseldi.

KİRALAR YÜZDE 1000 FIRLADI
Haber7’ye konuşan bir Kilisli vatandaş, ‘Suriyeli akraba olan iki aile geldi ve evimi kiralamak istediklerini söyledi. 2 katlı evimi onlara verdim. Karşılığında bana aylık 2 bin 500 TL kira ücreti önerdiler. Kilis’te benim gibi evi olan çok sayıda arkadaşım ve tanıdıklarım da 1500 TL ile 2500 TL arası ücrete evlerini kiraya veriyor. Üniversitelerin de açılışıyla birlikte Kilis’te boş ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Yurt imkanı olmayan üniversitelilerin de ciddi anlamda ev sıkıntısı var’ dedi.

HABER 7

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

E-5 Üstündeki Mülk Sahipleri Zengin Oldu!

İstanbul’da dönüşüm rüzgarları, merkezi semtlerdeki emlak talebini de artırdı. İş-ticaret merkezlerinin tam kalbinde yer alan …