1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Erdoğan Bayraktar Kentsel Dönüşümcülerle Van’da Buluşacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, yarın kentsel dönüşüm sektör temsilcileriyle Van’da bir araya gelecek

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, kentsel dönüşüm, kentsel dönüşüm van, van kentsel dönüşümü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yarın kentsel dönüşüm sektör temsilcileriyle Van’da bir araya gelecek.

Van’daki toplantıya, Bakan Bayraktar’ın yanı sıra Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve Yapı İşleri Genel Müdürü Hüseyin Dilaver ile belediye, müteahhit, mühendis odaları ve şehir plancıları temsilcileri katılacak.

Kentsel dönüşümün masaya yatırılacağı toplantıda, Van depreminden sonra bölgede yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi verilecek.

Van ziyareti öncesi AA muhabirine açıklama yapan Bakan Bayraktar, depremin ne zaman geleceğinin belli olmadığını söyledi. Ancak, ”depremin neler yapacağı belli” sloganıyla hareket ettiklerini anlatan Bayraktar, Türkiye’nin deprem gerçeğini unutmadan, depreme hazırlıksız yakalanmamak için ivedilikle çalışmalara başlama ve vatandaş odaklı farkındalık oluşturmanın ana hedefleri olduğunu bildirdi.

Van’da düzenleyecekleri toplantının önemine işaret eden Bayraktar, ”Van’da bundan sonraki olası depremlerde hasarın minimuma indirilmesi, hiçbir vatandaşımızın burnunun kanamaması için gerekli kentsel dönüşüm projelerinin bir an önce uygulanması ve şehrin yeniden yapılanması için Van’daki bu toplantı bizim için çok önemli” diye konuştu.

-Van’ın kanalizasyon ve içme suyu şebekesi-
Van’daki depremin ardından bölgeye yapılan yardım ve çalışmalarla ilgili bilgi veren Bayraktar, Van merkez ve Erciş kanalizasyon arıtma tesis projelerinin yılın sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Van merkez içme suyu şebeke bağlantılarının ihalesinin yapıldığını bildiren Bayraktar, 14 milyon liraya mal olacak çalışmanın Ekim ayında bitirilmesinin planlandığını kaydetti.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İmar Yasaları Geliyor 2018

İmar Barışı düzenlemesinin arkasından kentsel dönüşümü kolaylaştıracak imar yasaları geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet …