1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Emlak Vergisi Öderken Dikkat!

Tüketici Sorunları Derneği Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, emlak vergisi ikinci taksit ödemelerinin son gününün 30 Kasım olduğunu hatırlatarak, tüketicileri gecikmemeleri konusunda uyardı.

emlak-vergisi-oderken-dikkat

Konut kredisi çekenlerin vergisini öderken dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Kolçak, şunları kaydetti:

PİŞMANLIK İMKANI
“Bu kişiler, beyan ettikleri emlak vergi değerinin kullandıkları kredi miktarından düşük olması durumunda ciddi vergi cezalarıyla karşılaşabilir.” Kolçak, belediye emlak rayiç değerinin konutun asgari değerini gösterdiğine, mülkün kredi ile alınması durumunda yüksek olan kredi miktarından vergi verilmesi gerektiğine dikkati çekti. Kredi miktarı emlak vergi değerinin üstünde ise pişmanlık hükümlerine göre vatandaşların belediyeye düzeltme dilekçelerini vermelerinde fayda olduğunu kaydeden Kolçak, “Aynı şekilde, tapuda da düşük beyan var ise düzeltme beyanı verilmesi halinde yüksek faizli vergi cezalarından kurtulunabilir” diye konuştu.

KAYNAK: TAKVİM

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Danimarka’da Eksi Faizli Konut Kredisi

Danimarka’da bir banka, ev almak isteyenler için eksi 0.5’lik faiz imkanıyla konut kredisi sunmaya başladı. …