1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

e-tebligat Uygulaması 1 Nisan 2016 Tarihine Ertelendi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, e-tebligat uygulamasının 1 Nisan 2016 tarihine kadar ertelenmesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Bu sayede 1,5 milyon esnaf yılbaşında ceza almaktan kurtuldu” ifadesini kullandı.

e-tebligat-uygulamasi-1-nisan-2016-tarihine-ertelendi

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, esnaf ve sanatkarın e-tebligat konusunda yeterince bilgi sahibi olamadığına işaret ederek, yüz binlerce esnafın 1 Ocak 2016 tarihine kadar vergi dairelerinden şifre ve parola almaları gerektiğini bilmediğine dikkati çekti.

Uygulamanın 1 Nisan 2016’ya ertelenmesinin sevindirici olduğunu vurgulayan Palandöken, “Bu sayede 1,5 milyon esnaf yılbaşında ceza almaktan kurtuldu” değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, TESK olarak esnafın e-tebligat konusunda daha bilinçli olabilmesi adına duyuru yaptıklarına işaret ederek, özellikle uzun yol, yük ve yolcu taşımacılığı yapan ve gezici olarak çalışan esnafların uygulamayla ilgili yeterince bilgilenemediğini, bu nedenle sürenin uzatılmasını olumlu karşıladıklarını kaydetti.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418