1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Nef Cirosunu 4’e Katlayacak!

2015’te 1.2 milyar liralık ciro yapan Nef, hedefi büyüttü. Yurtiçi ve dışında yeni projeler üretmeye odaklanan şirketin 2016 hedefi ise 4.1 milyar lira

nef-cirosunu-4e-katlayacak

Yurtiçi projelerinden sonra rotasını yurtdışına kıran Nef, 2015 cirosunu 4’e katlamak için yol haritasını belirledi. 2015’te 1.2 milyarlık ciro yapan şirket, 2016’da bunu 4.1 milyar liraya çıkarmaya odaklandı. Nef New York’un ardından yurtdışında yeni projeler geliştirmek için kolları sıvayan Nef, önümüzdeki yıl yurtiçinde de etkili olmayı planlıyor. Türkiye’nin ilk global gayrimenkul firması olma yolunda önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “2014’teki satış başarımızı bu yıl da sürdürdük. Yıl sonuna yaklaştığımız bu günlerde 2015 içerisinde Topkapı ve Kağıthane’deki projelerin yapımına başlayacağız. Bu projeler için toplam 514 milyon TL yatırım bütçesi ayırdık. 2 bin 600 adetin üzerinde konut satışıyla 1.2 milyar TL ciro yaparak bu yılın en fazla satış yapan firması olduk” dedi.

500 MİLYON $’LIK ANLAŞMA

Nef’in uluslararası marka olma hedefiyle ortaklıklara da imza attığını anlatan Timur, buna örnek olarak İş GYO, Amstar ve Magellan gibi önemli şirketlerle gerçekleştirdikleri işbirliklerini gösterdi. En yeni işbirliği olarak Amerikalı gayrimenkul yatırım fonu yöneticisi Amstar ile ortak projeler geliştirmek için 500 milyon dolarlık iyi niyet anlaşması imzaladıklarını belirten Timur, “Ülkemizde gerçekleştirilecek karma projelerde Amstar ile birlikte çalışacağız. Bu anlaşmanın sektörümüze ve ülkemiz ekonomisine de olumlu katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz” dedi.

2016 ATILIM YILI OLACAK

Nef’in 2016 ve sonrası için de hız kesmeden yola devam edeceğini söyleyen Timur, “Nef olarak 2016’da da önemli işlere imza atmaya hazırlanıyoruz. Yıl içinde Nef New York projesinin lansmanını yapmayı planlıyoruz. Nef New York’la birlikte şu anda geliştirilme süreci devam eden Amerika ve Almanya’daki projelerimizin de detaylarını netleştirmiş olmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde yurtdışı ve yurtiçinde toplam 4.1 milyar TL ciroya sahip proje üreteceğiz” dedi.

5 YILLIK PLAN HAZIR

Yatırımlara devam ederken finansal gücü artıracak sürdürülebilir büyüme stratejilerine odaklandıklarını anlatan Erden Timur, “Nef markasıyla 5 yıl içinde ABD ve Avrupa’nın 10 metropolünde yer almayı hedefliyoruz. Başta New York ve Chicago olmak üzere ABD’nin, öncelikli olarak Londra, Berlin ve Viyana olmak üzere Avrupa’nın metropollerinde yapacağımız projelerde yine yepyeni ünlü tasarımcılarla çalışacağız” şeklinde konuştu.

ANADOLU’YU DA RADARA

Erden Timur, bu yıl Anadolu’ya da açılacaklarını söyledi. Bodrum Yalıkavak’ta dünya çapında ses getirecek bir yazlık projesine başlayacaklarını söyleyen Timur, şunları belirtti: “Topkapı’da İş GYO ile ortak geliştirdiğimiz 2 yeni projeyi daha hayata geçireceğiz. Ayrıca Sütlüce ve Kağıthane’de iki projemiz olacak. Hedeflerimiz çok büyük. Dünyadaki ilk uluslararası gayrimenkul markası olma vizyonumuz ile çıktığımız yolda, çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418