1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Beykent Üniversitesi Tasarım ve Yapım Yönetimi – Yüksek Lisans Programı Tanıtım Semineri

Beykent Üniversitesi Tasarım ve Yapım Yönetimi – Yüksek Lisans Programı Tanıtım Semineri

Tarih : 23 Eylül 2011 Cuma
Saat : 20:30
Yer : Genç Girişimciler Kulübü
Konuşmacı : Yrd.Doç.Dr. Ümit Işıkdağ

Yrd.Doç.Dr. Ümit Işıkdağ İnşaat Bilişimi alanında bilgilerini paylaşmak ve Beykent Üniversitesi Tasarım ve Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programını tanıtmak üzere 23 Eylül 2011 Cuma günü Saat 20:30 da GENÇ GİRİŞİMCİLER KULÜBÜMÜZDE bizlerle birlikte olacaktır.

İnşaat Mühendisliği alanında Lisans derecesi bulunan Y.Lisans ve Doktorasını İnşaat Bilişimi alanında İngiltere de tamamlayan Ümit Işıkdağ’ın, birçok akademik yayının yanı sıra Bina Bilgi Modelleme konusunda ABD de yayınlanmış bir kitabı (http://www.bimhandbook.info)ve halen editörlüğünü yürüttüğü hakemli akademik dergisi bulunmaktadır(http://www.ij3dim.info). İnşaat Bilişimi Akademik grubunun (http://www.insaatbilisim.info) başkanı olan Ümit Işıkdağ, Beykent Üniversitesinde Fen Bilimleri Enstitütsü Müdürlüğünü (http://fbe.beykent.edu.tr) ve Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanlığını,Tasarım ve Yapım Yönetimi Y.Lisans programının da koordinatörlüğünü yürütmektedir.Kendisi ayrıca ulusal bir TV kanalı olan BEA TV de yayınlanan(http://www.beatv.com.tr) NetSohbet (http://www.netsohbet.info) programının editör ve sunucusudur.

Beykent Üniversitesi Tasarım ve Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı Bilişim Teknolojisi ağırlıklı bir Y.Lisans programıdır. İngiltere ve Avrupa ülkelerinden farklı üniversitelerden gelen öğretim üyeleri katkısıile bu üniversiteler ile işbirliği halinde yürütülecek olan program, bilişim ağırlıklı yenilikçi dersleri ve Y.Lisans tezini birlikte içermesi nedeni ile ülkemizde bir ilk olma niteliği taşımaktadır.Programa katılan öğrencilerimize yurt dışından danışmanlar ile tez yapma imkanı sağlanacaktır.Tasarım ve Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programı, sektörün çağdaş yönetici ve lider gereksinimlerini karşılamak için hazırlanmıştır. Program etkin yöneticilik için gerekli yetilerin yanında, günümüzde etkin liderliğin olmazsa olmazı olan teknolojik yeterliliği de inşaat sektöründe çalışan tüm mühendis ve mimarlara kazandırmayı ilke edinmiştir.Tasarım ve Yapım Yönetimi Yüksek Lisans Programınıbaşarı ile tamamlayan kişiler farklı yönetim kademelerinde ve bilişim sektöründe çalışan paydaşları ile daha etkin iletişim kurma, işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışabilme imkanlarına sahip olacaklardır. Ayrıca, geliştirecekleri etkin iletişim,eşgüdüm ve sahip olacakları bilgi birikimi sonucunda, artan üretkenlikte ve verimlilikte iş yapma şansına erişeceklerdir.

Not: Etkinlik ücretsizdir, Genç Girişimciler Kulübü adresi aşağıda…

……

GENÇ GİRİŞİMCİLER KULÜBÜ
Adres: Gülsuyu Mah. Fevzi Çakmak Cd. Ömer Bey Plaza No:1 Kat:3 E-5 Gülsuyu Köprüsü yanı Maltepe/İstanbul
Tel : (+90 216) 589 90 72, (+90 216) 589 90 73
Email : bilgi@gencgirisimciler.org
Web Adresi : www.gencgirisimciler.org

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418