1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bayraktar: Kentsel Dönüşümde Vatandaşlarımızın Yanındayız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Tokat, önemi bakımından mutlaka kentsel dönüşümün olması gereken belli ilerimiz arasında.

bayraktar-kentsel-donusumde-vatandaslarimizin-yanindayiz

Çok güzel bir konumu, bereketli toprakları, sebze ve meyvenin deposu olan ilimizde kentsel dönüşümü, çevreye zarar vermeden öne çıkarmamız lazım. Tokat’ın marka değerini artırmamız gerekir.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, başta kentsel dönüşüm çalışmaları olmak üzere çeşitli temaslar için Tokat’a geldi. Bakan Bayraktar, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen’i ziyaretinde, kentsel dönüşümde vatandaşın talebini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Bayraktar, “Biz kentsel dönüşümün olduğu yerlerde vatandaşa kira yardımı yapıyoruz. 18 ay kira veriyoruz. Vatandaş kredi çekerse faizinin bir kısmını biz ödüyoruz. Ruhsat harcı yok, vergi yok, KDV yok, bütün kentsel tasarımlarda, projelerde alabildiğine kolaylık sağlıyoruz.” diye konuştu.

Bayraktar, bakanlık kuruluşları olarak vatandaşların talepleri dışında da riskli binaları tespit ettiklerini belirterek, “Bize, kentsel dönüşümü vatandaş istemiyor deniliyor. Biz de onun için bu işi, vatandaşın talebini artırarak yapmak istiyoruz. Vatandaş nasıl kendi sağlığına bakıyorsa evi de öyle bakmalı. İnsanlarımıza biz her türlü yardım konusunda halkın yanındayız. Vatandaşlarımız bize evimi yenilemek istiyoruz diye gelsin, versin müteahhide, biz her türlü yardıma hazırız.” şeklinde konuştu.

Tokat Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bulut Çubuk da kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bayraktar, beraberinde AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel ve AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ile basın mensuplarının sorularını da değerlendirdi.

Kaynak: CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İzmir’de Kiralık Ev Kalmadı

İzmir’deki yıkıcı depremin ardından büyük korku yaşayan vatandaşlar evlerini değiştirmek istiyor. Yaklaşık 4 bin 500 …