1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bakanlıktan Depreme Karşı Çelik Ev Villa Tavsiyesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının deprem şurasında tek katlı evler ile köy evlerinin çelik konstrüksiyon yapılması görüşü ağırlık kazandı.

Son yıllarda başta iklim değişikliği olmak üzere yaşanan sel, kuraklık, deprem gibi her türlü doğal afete karşı bütün dünya ülkeleri yeni ev yapım teknolojisi için var güçleriyle çalışmaya başladılar. Bilhassa deprem kuşağında bulunan ülkeler daha güvenilir, daha sağlam ve can kaybını minimuma indirecek yapılar inşa etmek için tüm güçleriyle çalışmalar yürütüyorlar. Bu kapsamda sık sık doğal afetlerle yüzleşmek zorunda kalan ülkelerde, bilim insanları insanoğlunun en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacının karşılanması için çelik ev tavsiye ediyor.

Uzmanlar Gündeme Getirdi

Bu çalışmalar kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da “çelik ev” yapımını gündeminin ilk sırasına aldı. İlgili Bakanlığın Türkiye’deki deprem gerçeği ve kentsel dönüşüm sürecine yönelik düzenlediği “Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şurası”na katılan bilim adamları ve konunun uzmanları da çelik konstrüksiyon evlerin ülke genelinde hızla yaygınlaştırılması önerisinde bulundu. Şura’nın sonuç bildirgesinde “çelik ev” vurgusu yapılacak.

Depremlere Karşı Dirençli Konut

Öncelikle köy, belde ve kırsaldaki tek katlı yapılarda kullanılması amaçlanan çelik konstrüksiyon evlerin zamanla tüm Türkiye’de yaygınlaşması hedefleniyor. Konu hakkında yürüttükleri detaylı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan bilim insanları; “Çelik konstrüksiyondan inşa edilen evlerin başta deprem olmak üzere diğer tüm doğal afetlere daha dayanıklı olduğunu, Çelik konstrüksiyon yapıların gerek sağlamlığı gerekse de sahip olduğu statik özellikler sayesinde en şiddetli depremlerde bile zarar görmeden işlevini yerine getirebileceğini ve çelikten inşa edilen evlerin bir diğer önemli özellliğinin de, betonarme bir yapıya göre çok daha kısa sürede tamamlanabilir olduğunu söylediler.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Kira Artışları Nasıl Önlenecek? Bakan Şimşek Masadaki 3 Formülü Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kiralardaki fiyat artışlarının önüne geçmek için orta vadede atılacak …