1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bakan Işıkhan’dan Uzaktan ve Esnek Çalışmaya İlişkin Önemli Mesaj

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, esnek ya da uzaktan çalışma sistemlerine yönelik mevzuat üzerinde hazırlıkların sürdüğünü belirterek, “Değişime ayak uydurmak lazım” dedi.

Salgın döneminde başlayan yeni çalışma sistemleriyle ilgili düzenlemelerle ilgili çalışmalar devam ediyor. İŞKUR’un eğitim ve istihdama dahil olmayan gençlere yönelik destek programında, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 200 gencin sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, uzaktan veya esnek çalışmaya ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Yeni düzenlemeyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Işıkhan, “Uzaktan çalışma, esnek çalışma dediğimiz modeller gündeme gelmeye başladı. Bunun artısı da var, eksisi de var. Çalışma Genel Müdürlüğümüz bu konuda mevzuat düzenlemelerini gerçekleştiriyor.” dedi.

“Değişime ayak uydurmak lazim”

Değişime ayak uydurulması gerektiğini söyleyen Işıkhan, “Biz çalışma hayatına girdiğinizde sosyal yeteneklerinizin çok iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Hala uzaktan çalışma, esnek çalışma, güvenceli esnek çalışma modelleri bizim için daha önemli. Çalışmanın işin şekli değişiyorsa bizim de bu değişime ayak uydurmamız lazım. On yıl sonra aklınıza gelemeyecek, farklı işlerle ve çalışma modelleriyle karşı karşıya kalacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

İşe alım tercihlerinde stajın önemine ayrı bir başlık açan Bakan Işıkhan, “Herhangi bir işe başvurduğunuzda önünüze çıkan engellerden bir tanesi iş tecrübesinin olup olmaması. İş tecrübesi için de bir yerden başlamak gerekiyor. Hangi alanda lisans eğitiminizi tamamlarsanız o alanda mutlaka bir staj sürecini yaşamanız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Emekliler Yılı’nda Emeklilere Özel Projeler

“Emekliler Yılı” olarak ilan edilen 2024’te, emeklilere yönelik önemli çalışmaların hayata geçirileceği; sağlık, eğitim, kültür …