1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Autocadde, Produced By An Autodesk Educational Product İbaresini Kaldırmak..

Teknik Ressam, Mimar, Mühendis gibi AutoCad ile haşır neşir olan kişiler lisanssız yada eğitim amaçlı AutoCad sürümü kullanılarak hazırlanan projeler ile mutlaka karşılaşmışlardır. Eğitim Amaçlı AutoCad ile hazırlanan projeleri açtığımızda Resim I’ deki gibi bir uyarı mesajı alırız. Projeden çıktı alacağımız zaman çıktı alacağımız kâğıdın dört köşesine (sağ, sol, üst ve alt) Resim II’ deki gibi “PRODUCED BY AN AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCT” ibaresi yerleşir. Bu can sıkıcı bir durumdur. Uyarı mesajından ve kâğıdımıza yerleşen bu ibareden kurtulmak mümkün.

Öncelikle projeyi açıyoruz ve sırasıyla şu adımları takip ediyoruz:
1.File>Save as…
2.Save as ekranında “Files of type” bölümünde dosya tipi olarak DXF’yi seçiyor ve uygun bir yere kaydediyoruz.
3.Kaydettiğimiz DXF dosyasını açıp tekrar File>Save as… yolunu takip ediyoruz.
4.Save as ekranında “Files of type” bölümünde dosya tipi olarak DWG’yi seçiyor ve uygun bir yere kaydediyoruz. (kaydederken “bu isimde bir dosya mevcut üzerine kaydedilsin mi” diye sorabilir. Evet deyip üzerine kaydedebilirsiniz ya da başka bir isim vererek de kaydede bilirsiniz.)

Yeni oluşturduğumuz DWG dosyasını açtığımızda uyarı mesajının kaybolduğunu ve çıktı aldığımızda ise “PRODUCED BY AN AUTODESK EDUCATIONAL PRODUCT” ibaresinin artık kâğıdımızda olmadığını göreceksiniz.

Unutmayalım ki lisanssız yazılım kullanmak suçtur. Yaşantımızdaki her şeyin “Hak” çerçevesinde bir gün karşımıza çıkacağını unutmayalım!

Resim I Resim II

Kaynak: http://my.opera.com/mustafab/blog/show.dml/4252651

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Tekniker ve Teknisyen Kariyer İlanları – 20 Kasım

ANTALYA İzci Makina’ya Volvo ve Caterpiller Servislerinde çalışmış deneyimli Usta aranıyor. 0.533.413 60 55 ——————————————————————————– …