1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Araplar’dan Yağan Konut Talebi Jakuzi Satışını Patlattı!

Petrodolar zengini Araplar’a konut satışının başlaması yan sektörleri de hareketlendirdi…

ceylan otel, duşakabin fiyatları, Etiketler: konut talebi, ikea, jakuzi fiyatları, jakuzi fiyatları 2011, jakuzi fiyatları ile ilgili aramalar, jakuzi fiyatları koçtaş, jakuzi fiyatları ve modelleri, jakuzi modelleri ile ilgili aramalar, jakuzi modelleri ve fiyatları, jakuzi modelleri ve jakuzi fiyatları, jakuzi nedir, jakuzi ölçüleri, jakuzi satışları konut talebi, jakuzili oda, jakuzili oteller adapazarı, jakuzili oteller ağva, jakuzili oteller antalya, jakuzili oteller ile ilgili aramalar, jakuzili oteller istanbul, Koçtaş, konut talebi jakuzi satışı, konut talebi jakuzi satışını artırdı, oteller otel sakarya, praktiker, sakarya jakuzili oteller, Tekzen, Vitra, vitra jakuzi fiyatları

Araplar, her odaya banyo isteyince jakuzi üreticisi SRC Yapı’nın satışları yüzde 200 arttı. Mütekabiliyet yasasının ardından Araplar’a satılan konutların artışı en çok Türkiye’nin jakuzi ve küvet devi SRC Yapı’ya yaradı. Kuvet ve Katar’da 12 banyolu evlerde oturmaya alışkın olan Araplar, Türkiye’de de verdikleri 2 bin metrekarelik villa siparişlerinde en az 5 odada banyo olmasını talep etmeye başladı. Ayrıca müteahhitler yeni ürettikleri konutlarda çift ebeveyn banyosu olacağını duyurdu. Bu da iç pazar talebini büyüttü. Türkiye’nin en büyük duş sistemi ve jakuzi üreticisi SRC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü, gelen taleplerle üretimin yüzde 200 arttığını belirterek “İnşaat sektörü geliştikçe bunun lüksten öte bir ihtiyaç olduğu anlaşıldı. Araplar’ın ve iç piyasanın küvet, kabin ve jakuzi talebi arttı. Hadımköy’deki fabrikamızda üretim kapasitemizi artırdık; günde 1.500, yılda 500 bin civarı üretim gerçekleştiriyor ve 23 ülkeye ihraç ediyoruz” dedi.

Büyük boy küvet siparişleri de geliyor
Çıraklıktan şimdi yılda 75 milyon TL ciro yapan ve 700 kişinin çalıştığı dev bir şirketin patronu olan Abdurrahman Sürücü, Çin’e ilk giden Türk işadamlarından. Türkiye’ye ilk aç-kapa muslukları getiren isim olan Abdurrahman Sürücü, Türkiye’de jakuzilerde ilk abdest musluğunu Araplar’ın talebi üzerine kuran işadamı olarak tanınıyor. Yurt dışına çıktığında çok sayıda banyosu olan evlerin sadece zengin muhitlerde yer almadığını gördüklerini belirten Sürücü “Kuveyt’te 12 banyosu olan bir ev gördük. Malikane falan değildi. Kuveyt ölçeklerine göre orta karar bir semtte, 3 katlı, 30 odalıydı. Sahibi de petrol zengini değildi. Sadece çok eşli bir aile reisiydi. Ülkemizde de yakın zamana kadar lükse giren ebeveyn banyosu süreç içinde yaygınlaşarak yerini 2-3 banyolu evlere bırakacak. Bazı Arap müşterilerimiz şu anda bile 5 kişilik jakuzi ya da küvet istemeye başladı” diye konuştu.

Çıraklıktan patronluğa geçti
SRC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Sürücü, 1972 Giresun doğumlu. Köylü, çiftçi bir ailenin çocuğu olan Sürücü, ilk parasını 8 yaşındayken çalıştığı çay ocağında kazandı. Büyüyünce subay veya memur olmak istiyordu ama 2003-2006 yılları arasında küvet ve kabin ithalatına başladı. 2006’da SRC Yapı’yı kurarak jakuzi, kabin ve masajlı kompakt sistemler üretimine başladı. Ürünleri geliştirmeye meraklı yapısıyla piyasada yer edindi. Halen duştan sonra havluyla kurulanmak yerine 2 dakika kabinde oturarak kurumayı sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyor. Yerli müşteriden gelen talep üzerine de kompakt sistemlerde abdest musluğu eklendi; İlgi görünce üretime dahil edildi.

Star

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bozkent İnşaat, Çit ve Çelik Kapı Showroom’unu Açtı!

ALANYA’NIN tanınmış ailelerinden Boz Ailesi’nin sahibi olduğu Bozkent İnşaat firması Alanya çevreyolu üzerinde çit ve …