1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sinpaş Altın Oran En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi!

SİNPAŞ Yapı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile kat karşılığı anlaşarak en büyük kentsel dönüşümlerden birine start verdi. Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, “Altınoran’da 539 konutluk ilk etabın tamamı satıldı, ikinci etabı satışa sunduk” dedi…

altın oran ankara, altın oran evleri, Antepia, aqua city 2010 sinpaş gyo, Etiketler: sinpaş yapı, İşModern, İstanbul’daki Kelebekia, Kelebekia Premium, LİVA İSTANBUL, Ottomare, sinpaş altın oran, sinpaş altın oran ankara, sinpaş altın oran fiyat, sinpaş altın oran ile ilgili aramalar, sinpaş altın oran satılık, sinpaş ankara büyükşehir belediyesi, sinpaş aqua city 2010, sinpaş gyo evleri, sinpaş gyo hisse senedi, sinpaş gyo ile ilgili aramalar, sinpaş gyo iletişim, sinpaş gyo istanbul sarayları, sinpaş gyo konut, sinpaş ikinci etap satışları, Sinpaş Lagün

SİNPAŞ Yapı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçiriyor. Toplam 1 milyon 230 bin metrekarelik inşaat yapılacak Altınoran’da daire planlamasına göre 8 ila 10 bin arasında konut çıkabilecek. Projenin 539 dairelik ilk etabı ‘satış başlamadan’ satıldı ve bu nedenle projede ikinci etap satışa sunuldu. Belediye ve inşaat bölgesindeki hak sahipleriyle yüzde 37’lik kat karşılığı paylaşımı ile anlaştıklarını söyleyen Sinpaş Yapı Genel Müdür Ahmet Çelik, 2 bin 650 konutluk Altınoran projesinin Sinpaş Yapı’nın bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük proje olacağını vurguladı. Çelik şöyle konuştu: “1 milyon 230 bin metrekare inşaat, 620 bin metrekarelik peyzaj alanı ve 2 bin 650 konut inşa edilecek. Projede ilk etap Ağustos 2014, ikinci etap ise Aralık 2014’te teslim edilecek” dedi. Projenin ilk etabında 1+1’den 5+1’e kadar farklı tiplerde 539, 2’nci etapta 495, toplamda da 1033 konutun 198 bin 500 ile 917 bien 400 lira arasında satışa çıkılacağını kaydeden Çelik, “Altınoran ile ilgili henüz tanıtım yapmadan yoğun talep gördük. Yoğun talebe cevap verebilmek için başlattığımız ön talep süreciyle projemizin ilk etabı kampanyaya başlamadan tükendi. Ankara’ya yakışır proje yapmak için çok çalıştık ve Ankaralıların yoğun ilgisi ile karşılaştık” dedi.

Selçuklu yıldızı
Ahmet Çelik şöyle konuştu: “Selçuklu yıldızından ilham alınarak tasarlanan ve yıl boyunca konser, özel etkinlik ve sosyal aktivitelere sahne olacak Yüzyıl Meydanı, tüm Ankaralılara açık olacak ve onların yeni buluşma merkezi olacak. Bu meydanda restoran, kafe ve alışveriş alanlarının yanında, ekolojik ürünlerin satılacağı bir de pazar olacak. Müzik eşliğinde su gösterileri de yapılacak.”

Alışveriş ve adrenalin
Projede 10 bin metrekarelik Starium Alışveriş Alanı, adrenalin ve doğa sporlarını sevenler için Macera Vadisi, çocuklar için Çocuk Vadisi, buz pateni pisti, kapalı yüzme havuzları gibi alanların yer alacağını ifade eden Ahmet Çelik, yapılacak bir kordon hattı vasıtasıyla da sosyal alanlara ulaşım kolaylığı sağlanacağını söyledi. Çelik, projede bir de teleferik hattının yer alacağını belirterek, “Teleferik ile Altınoran sakinleri proje içerisinde yaz kış kolay ulaşım ve vadi manzarasının tadını çıkaracak” diye konuştu.

Gökyüzünde yürüyüş
ALTINORAN içinde yer alan 10 bin metrekarelik Starium alışveriş alanı, proje sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak prestijli marka ve mağaza çeşitliliğine ev sahipliği yapacak. Alışveriş alanlarının İmrahor Vadisi bölümüne bakan kısımda yer alacak Skywalk platformu, ziyaretçilere vadi manzarasına karşı gökyüzünde yürüme fırsatı da sunacak.

Denizli’ye de gidiyoruz
SİNPAŞ Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, Sinpaş Grubu olarak 2012 için koydukları satış hedeflerini yıl bitmeden yakaladıklarını ve yüzde 25 aşacaklarını açıkladı. Çelik, “Hedeflerimizin çok üzerinde satıyoruz. Biz çok agresif hareket etmiyoruz. Projelerimiz devam ediyor ve hazır oldukça yeni projelerle yola devam ederiz” dedi. Yabancılara konut satışlarının ise henüz minimal düzeyde olduğunu söyleyen Çelik, “Atılması gereken adımlar var. Hedef pazarlarda da çok iyi tanıtımlar yapmak lazım” diye konuştu.

Sinpaş aslen Ankaralı
ALTINORAN’ın Sinpaş’ın Ankara’ya dönüş projesi olduğunu ifade eden Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik “Sinpaş aslen Ankaralıdır. 1974’te Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Avni Çelik tarafından temelleri atılan şirketimiz, 1985’de genel merkezini İstanbul’a taşıdı. Yakın dönemde Gaziantep’teki Antepia, İstanbul’daki Kelebekia, Kelebekia Premium, Ottomare, Liva İstanbul ve İşModern gibi projelere imza attık” dedi.

Vade farksız alım fırsatı
1+1’den 5+1’e kadar uzanan farklı büyüklüklerde konut seçenekleri olan Altınoran’ın ilk etabında, konut metrekareleri 62 ile 275 metrekare arasında değişiyor. Doğa ve göl manzarasına hakim konutlar, Sinpaş finans sistemi ile 24 aydan 48 aya uzanan vade farksız ödeme koşulları ve banka kredisiyle satışa sunuldu.

Hürriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418