1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

3. Havalimanının İlk Etabı 2016’da Açılacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “İstanbul’daki 3. havalimanının ilk etabını 2016’dan itibaren açmayı hedefliyoruz” dedi

3 havalimanı 2011, 3. havalimanı, 3. havalimanı ihale, 3. havalimanı ihalesi, 3. havalimanı ile ilgili aramalar, 3. havalimanı kemerburgaz, 3. havalimanı nerede, 3. havalimanı nereye yapılacak, 3. havalimanı silivri, 3. havalimanı yeri, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, havalimanı ihalesi, Ulaştırma, Yap-İşlet-Devret

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’a yapılacak 3. havalimanının ilk etabını 2016 yılından itibaren açmayı hedeflediklerini söyledi.

Yıldırım; açıklamayı, Airex İstanbul, Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı’ndaki konuşması sırasında yaptı.

UZAYDAN GÖRÜLEBİLECEK
Karadeniz sahiline kurulmasına karar verilen ve yap-işlet-devret modeli ile yapımı planlanan 3. havalimanının ihalesine 2013 yılı bitmeden çıkılacak. Havalimanı, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu ile entegre olacak.

Yapımında 100 bin kişilik istihdam oluşturacak havalimanı, ayırt edici şekli ile uzaydan görülebilecek.

Arnavutköy-Göktürk-Çatalca yollarının birleştiği kavşaktaki 3.500 hektarlık bölgeye yapılacak havalimanının 6 pisti bulunacak. Dış dokusu Edirne’deki Selimiye Camii’nin İslam-Osmanlı motifinden esinlenerek yapılacak havalimanının, 3. köprü ile aynı sürede bitirilmesi hedefleniyor.

İlk etapta 100 milyon yolcu kapasiteli planlanan havalimanının kapasitesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 120 milyona çıkarılmıştı.

NTV

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaatçı ile Yatırımcı Dubai’de Buluştu

Dubai’de Türk inşaat şirketleri ile Körfez yatırımcısı bir araya geldi Dubai’de gerçekleşen Cityscape Emlak Fuarı’nın …