1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

1stanbul’da Avrupa PY ile Halden Anlayan Ödeme Planı!

Ispartakule bölgesinin en büyük projesi olarak farklı mimari yapısıyla öne çıkan konut ve yaşam projesi 1stanbul, Ekim 2011 ortasına kadar “halden anlayan ödeme planıyla” konut teslimine kadar hiçbir ödeme yapmadan ev sahibi olma olanağı sunuyor.

Avrupa PY, Ispartakule bölgesinin dikkat çekici projelerinden biri olan ve farklı mimari yapısıyla öne çıkan 1stanbul projesine özel hazırladığı “Halden Anlayan Ödeme Planı” ile sektörde yine bir ilki hayata geçiriyor…

Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı ortaklığında kurulan 1stanbul Projesi; İcra Kurulu Üyeleri Adnan Akyüz ve Halil Ege’nin ev sahipliğinde, İstanbul’da yapılan bir toplantıyla tanıtıldı. Yaşam alanlarına ilişkin özelliklerinin ve farklı cephe tasarımlarının yanı sıra özel ödeme planıyla da öne çıkan 1stanbul, Ispartakule bölgesinin en dikkat çekici projelerinden biri. Ispartakule’nin girişinde kurulan 1188 konutluk 1stanbul’da şu ana kadar 400 konut satıldı. Ekim 2012’de tamamlanacak 1stanbul’dan ev almak isteyenlere Ekim 2011’in ortasından konut teslimine kadar hiçbir ödeme yapmadan, işsizlik sigortası ve dekorasyon kredisi olanakları sağlayan ödeme planı “halden anlayan ödeme planı” olarak tanımlandı.

Halden anlayan, yatırımcıyı şaşırtan ödeme modeli
Konut almanın pek çok aile için zor ve sabır isteyen bir süreç olduğunu dile getiren 1stanbul Projesi İcra Kurulu Üyesi Adnan Akyüz, “halden anlayan bir ödeme planı” oluşturmak için güçlerini birleştirdiklerini belirterek, “İşsiz kalma riskinden, ödemeler başlamadan ikinci el devir imkanına kadar pek çok konuya çözüm getirmeye çalıştık” dedi. Buna göre, 1stanbul Projesi’nin lansmana özel ödeme planından faydalanarak, 2011 Ekim ayının ortasına kadar konut alanların işsiz kalması durumunda kredi taksitleri 12 ay boyunca işsizlik sigortası kapsamında ödenecek. Arzu edenler taşınma ve yeni eşya maliyetlerini de dekorasyon kredisi kapsamına alabilecek. Mevcut konut kredilerinde alınan hayat sigortası maliyetinin yüksek olmasını göz önünde bulunduran 1stanbul Projesi, “halden anlayan ödeme planı”nda sigorta zorunluluğuna da yer vermiyor.

Konut satışlarının 102 bin TL’den başladığı 1stanbul Projesi’nde yatırımcılar da unutulmadı. Ödemeler başlamadan alınan dairelere ikinci el devir olanağı sağlandı.

Yüzme havuzundan, buz pistine sosyal tesis çeşitliliği
İstanbul’un yeni konut bölgelerinden Ispartakule’de, TEM çıkışında yer alan ve içinde farklı konut tiplerini barındıran 15-17 katlı, 11 bloktan oluşan, yüzme havuzundan buz pistine kadar pek çok sosyal tesisi içinde barındıran 1stanbul’un yüzde 85’i yeşil alandan oluşuyor. Projeye ilişkin bilgiler veren İcra Kurulu Üyesi Halil Ege, her yaş ve tercihe hitap eden sosyal imkanlara da önem verdiklerini belirterek, “Şehrin tüm imkanlarını bünyesinde barındıran 1stanbul projemizde 1300 metrekarelik sosyal alanımız mevcut. Artık hemen her projede yer alan havuz, fitness salonu, sauna gibi tesislerin yanı sıra; buz pistinin de yer alması 1stanbul’u farklı kılan özelliklerden sadece biridir” dedi.

AVRUPA PY İLE HALDEN ANMAYAN ÖDEME PLANI
Toplu konut satışı ve pazarlamasında uzun yıllardır danışmanlık hizmeti veren Ediz Giray’ın yönetiminde faaliyet gösteren Avrupa PY, konut finansmanında yepyeni bir modele daha imza attı.

Geliştirdiği satış ve pazarlama yöntemleri ile konut üretimi yapan projelere bir çok yeni model kazandıran Avrupa PY, Ispartakule bölgesinin dikkat çekici projelerinden biri olan ve farklı mimari yapısıyla öne çıkan 1stanbul projesine özel hazırladığı “Halden Anlayan Ödeme Planı” ile sektörde yine bir ilki hayata geçiriyor.

Avrupa Konutları için geliştirdiği “Önce Otur Sonra Öde” finansman modeli ile konut sektöründe uzun yılardır kullanılan bir finansman modelinin yaratıcısı olan Ediz Giray, “Halden Anlayan Ödeme Planı” ile bir önceki modelinin 2.etabını gerçekleştirdi. Ediz Giray, konut finansmanına 1stanbul için özel olarak hazırlanan yeni modelle ilgili olarak şunları söyledi:

İşsizlik sigortası ve ikinci el devir olanağı
“Bu ödeme modeli hem oturmak isteyen hem de yatırımcılar düşünülerek hazırlandı. Ödeme konut alırken değil, konut teslim edildikten sonra yapılacak. Peşinat olarak yüzde 25’i alınacak kalan tutar ise taksitlendirilecek. Bu finansman modelinde işsiz kalma riskinden, ödemeler başlamadan ikinci el devir imkanına kadar pek çok konuya çözüm getirdik. Mevcut konut kredilerinde alınan hayat sigortası maliyetinin yüksek olmasını göz önünde bulundurarak 1stanbul Projesi’nde sigorta zorunluluğunu ortadan kaldırdık. Bunun yerine modelin içine işsizlik sigortasın dahil ettik. İşsiz kalırsam nasıl öderim kaygısının ortadan kaldırmak istedik. Buna göre, 1stanbul Projesi’nin lansman kampanyasından faydalanarak konut alanların işsiz kalması durumunda kredi taksitleri 12 ay boyunca işsizlik sigortası kapsamında ödenecek. İsteyenler taşınma ve yeni eşya maliyetlerini de dekorasyon sigortası kapsamına alabilecek. Metrekare fiyatı 1.750 TL’den başlayan 1stanbul Projesi’nde yatırımcılar da unutulmadı. Ödemeler başlamadan alınan dairelere ikinci el devir olanağı sağlandı.”

Konut alıcısı istedi, ortaya “Halden Anlayan” çıktı
Ediz Giray, konut finansman modelini hazırlamadan önce konut alıcısının ve koşulların çok iyi analiz edilmesi gerektiğini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Konut almak isteyen ancak şartları yüzünden alamayan veya bunu erteleyen bir alıcı grubu var. Bunu nasıl harekete geçireceğimiz üzerine yaptığımız analizler sonucunda gördük ki; devam eden taksit borcu olan, dövizde, vadede ve borsada parasına dokunmak istemeyen, kira ödeyen bu nedenle de ev taksitini ödeyemeyecek durumda olan potansiyel konut alıcıları olduğunu gördük. Tabii bir de yatırımcılar var… Tüm bunları analiz ettiğimizde ‘Halden Anlayan Ödeme Modeli’ ortaya çıktı. Yani bir anlamda konut alıcısı istedi, biz sadece o isteğe kulak verdik.”

Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı ortaklığında kurulan 1stanbul Projesi; Ispartakule bölgesinin en dikkat çekici projelerinden biri. Ispartakule’nin girişinde kurulan 1.188 konutluk 1stanbul’da şu ana kadar 400 konut satıldı. Proje, Ekim 2012’de tamamlanacak. İstanbul’un yeni konut bölgelerinden Ispartakule’de, TEM çıkışında yer alan ve içinde farklı konut tiplerini barındıran 15-17 katlı, 11 bloktan oluşan, yüzme havuzundan buz pistine kadar pek çok sosyal tesisi içinde barındıran 1stanbul’un yüzde 85’i yeşil alandan oluşuyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Zbs Alfa Çelik KOBİ’lere 60 Ay Vadeli Çelik Fabrika Yapacak!

Bugüne kadar yaklaşık 350’ye yakın proje geliştiren ve 2008 Aralık ayında Zbs ile ortaklık kuran …