Reklamı Kapat

Kentsel Dönüşümde İzlenmesi Gereken 4 Adım

Editör: SerMimar Tarih: 7 - Nisan - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Kentsel dönüşüm sürecinde kat maliklerinin dikkat etmesi gereken 4 önemli nokta…

kentsel-donusumde-izlenmesi-gereken-4-adim

Türkiye’yi 20 yılda yeniden şekillendirmeyi amaçlayan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 6,5 milyon konutun yıkılarak yeniden yapılanması sürüyor. Kentsel dönüşüm sürecinde kat maliklerinin dikkat etmesi gereken notları ise Coldwell Banker Profesyonel Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda paylaşıyor. Kentsel dönüşüm sürecinde haklarını bilmesi ve haklarını koruması büyük önem taşıyor. Kat maliklerinin metrekare üzerinden pazarlık yapmak yerine; projeyi hangi şirket yapacak, bu inşaat şirketinin referans projeleri neler, projelerinde teslim sürelerine sadık kalmış mı, inşaatı kim finanse edecek gibi konulara odaklanması gerekiyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İZLENMESİ GEREKEN YOLLAR

Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, riskli binalarda hak sahibi olanların kentsel dönüşüm sürecinde 4 adım izlemesi gerektiğini söylüyor. İşte izlenmesi gereken yollar…

– Hak sahipleri teknik, yasal ve kamusal açıdan birlikte hareket etmelidir,

– Kentsel dönüşümde ilk muhatap, binanızın bulunduğu bölgenin belediyesi olmalıdır,

– Avukat tutulması gibi konularda masraflar ortak karşılanmalıdır,

– Bölgedeki bankaların şubelerinden görüş alınmalıdır. Bankalar, söz konusu bölgede konut kredisi verdiklerinden bölgenin kentsel dönüşümü ve gayrimenkul değerleriyle ilgili ciddi araştırmalara ve bilgilere sahiptir. Bankaların konut kredilerinde destek aldıkları avukatlardan da tavsiye istenebilir.

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje