1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kartal’da Ödeme Planıyla Atak Yaptı

İş GYO’nun Manzara Adalar projesinin yüzde 50’den fazlası satıldı. Anadolu yakasındaki ulaşım yatırımları ve ödeme modellerinin bu ilgide etkisi büyük

kartalda-odeme-planiyla-atak-yapti

Anadolu yakasında kamu yatırımları ve inşaat şirketlerinin yeni projeleriyle birlikte ilgiyi üzerinde toplayan Kartal’da “Manzara Adalar” projesini hayata geçiren İş GYO, satışta yüzde 50 oranını aştı.

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, şirketin güçlü finansal yapısıyla hayata geçirdiği çeşitli ödeme modellerinin de projenin tercih edilmesinde önemli bir faktör olduğunu belirtti. Tanes, Kuzey Marmara Otoyolu, Çanakkale Boğaz Köprüsü ve İzmit Körfez Geçişi projelerinin yanı sıra bu yatırımlarla bağlantılı diğer yeni yapılanmaların da Kartal’ı değerli kıldığını dile getirdi.

İş GYO’nun ödeme modelleri arasında yüzde 1’den yüzde 50’ye kadar peşinat seçeneklerinden, ödemenin bir kısmını teslim tarihi olan 2018’e ötelemeye, indirimlere kadar çeşitli alternatifler bulunuyor. Tanes, “Elbette insanlar önce yaşayacakları yere göre projeyi tercih ediyor. Her konut satın almaya gelen, bütçesine uygun bir sistem buluyor. Bizim aynı zamanda finansal yapımız da çok güçlü. Konut, ofis, AVM gibi yıllık 50 milyon dolar kira gelirimiz var. 2018-2019’a kadar bitecek projelerimizle bu gelir 110 milyon dolara kadar çıkacak” dedi.

Yoğunluktan kaçanlar

İş GYO’nun 2015 sonunda açıkladığı rakamlara göre ise Manzara Adalar’da ev sahibi olanların yüzde 72’si, şirketin sunduğu avantajlı ödeme modellerini tercih etmişti.

Yapım ihalesini 441.6 milyon lira teklif vererek Ant Yapı’nın kazandığı projenin inşaatında A Blok’ta 5. kata kadar gelindi. 2018 yılında teslim edilmesi planlanan projede metrekare fiyatları ise 4 bin 500-5 bin lira aralığından, 5 bin-6 bin lira aralığına çıktı. Üçü konut, ikisi ofis olmak üzere toplam beş blok ve butik bir alışveriş merkezinden oluşan projede stüdyodan 5+1’e kadar değişen 975 konutla ofis ve ticari nitelikli alanlar yer alacak.
Satış yaptıkları kitleyle ilgili de bilgi veren Tanes, “Özellikle inşaat yoğunluğu olan Ataşehir, Bağdat Caddesi, Acıbadem, Kozyatağı gibi yerlerden kaçıp gelenleri görüyoruz. Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar Anadolu yakasında çalışan ve yaşayanların nitelikli konutta ilk tercihi Kartal oluyor” ifadesini kullandı.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Corona Virüs Etkisi: Arsa Satışları Geçen Yıla Oranla Yüzde 20 Arttı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, bu yıl arsa satışında geçen yıla göre …