1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul’un En Yüksek Bütçeli İlçesi Belli Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kasım ayı altıncı birleşimini gerçekleştirdi. Görüşmelerde 8 milyar 387 milyon 500 bin TL ile en yüksek bütçeli ilçe Esenyurt oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kasım ayı altıncı birleşimi Saraçhane’deki belediye binasında yapıldı.

Meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı’nın başkanlığında yapılan toplantıda, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu belediyelerinin bütçeleri görüşüldü.

Sultangazi Belediyesinin 3 milyar 180 milyon TL, Şile Belediyesinin 1 milyar 245 milyon 485 bin TL, Şişli Belediyesinin 3 milyar 250 milyon TL, Tuzla Belediyesinin 2 milyar 950 milyon 149 bin TL, Ümraniye Belediyesinin 5 milyar TL, Üsküdar Belediyesinin 5 milyar TL ve Zeytinburnu Belediyesinin 3 milyar 600 milyon TL olan 2024 yılı mali bütçeleri oy birliğiyle kabul edildi ve Meclis’ten geçti.

İBB Meclisi kasım ayı oturumlarıyla İstanbul’un 39 ilçesinin 2024 yılı bütçelerini tamamlanmış oldu.

En düşük bütçeli ilçe Adalar
Bu kapsamda, İstanbul’daki 39 ilçe arasında Esenyurt Belediyesi 8 milyar 387 milyon 500 bin TL ile en yüksek bütçeli ilçe belediyesi olurken Adalar Belediyesi ise 175 milyon TL ile en düşük bütçeli belediye oldu.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Türkiye’ye Gelen Yabancı Turist Sayısı Ocakta 2,5 Milyona Yaklaştı

Ocak ayında Türkiye’ye gelen yabancı sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,05 artarak 2,5 …