Reklamı Kapat

İşte Rus Zenginlerin Yeni Tatil Trendi

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Mart - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Tatilde 100 bin $ harcayan müşterilerine şimdi de lüks konut satacak

iste-rus-zenginlerin-yeni-tatil-trendi

Rusya’daki zengin kesimin, yurt dışındaki kiralık lüks villalara olan ilgisinin arttığı belirtiliyor.

TürkRus.com’un Ria Novosti’den aktardığı habere göre, yurt dışında emlak satın almak isteyen Rus vatandaşlarının sayısında hızlı bir düşüş yaşanırken, lüks villa kiralamaya olan talep artışta. Emlak şirketlerinin verilerine göre, Rusya’da 2016 yaz dönemi için yurt dışındaki kiralık villara talep geçen yaza göre yüzde 15 yükseldi.

Habere göre, Rusya’da yurt dışında lüks villa kiralamak isteyen kişilerin büyük bölümü ayda bu tatil için 20-25 bin euro bütçe ayırıyor.

Yurt dışında uzun süreli lüks tatil yapan Rusya vatandaşlarının ortalama tatil süresinin ise son iki yılda üç aydan 1,5 aya gerilediği görülüyor.

EN ÇOK BU ŞEHİRLERDE VİLLA KİRALIYORLAR

Ayda 10-40 bin euro bütçe ayıran Rusyalıların genelde Nice, Monaco, Cannes, St Tropez, Forte dei Marmi, Sardinya, Sicilya, Coste del Sud gibi yerleri tercih ettikleri belirtiliyor.

Rusya Merkez Bankası’nın verilerine göre, Rusya vatandaşlarının yurt dışından satın aldıkları konut sayısı geçen sene bir önceki yıla göre yarı yarıya azaldı.

Bu arada turizm sektörü kaynakları, Türkiye’ye tur satışlarının yasaklanmasının ardından özellikle Airbnb gibi siteler üzerinden Türkiye’de de bireysel olarak yaz dönemi için uzun vadeli yazlık taleplerinde artış olacağı tahmininde bulunuyor

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje