Reklamı Kapat

İstanbul Dev Projelerle Şantiye Şehir Haline Geldi!

Editör: SerMimar Tarih: 6 - Ekim - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İstanbul, son dönemde dünya standartlarının üzerinde dev projelerle adeta şantiye şehir haline geldi. Ev sahibi olmak isteyenler için cazip fırsatlar da var

Tahincioğlu Gayrimenkul, Ataşehir’deki Palladium Tower projesinin temelini atmak için gün sayıyor. 220 milyon dolarlık yatırımla hayata geçmesi planlanan proje, Nisan 2014’te tamamlanacak. A plus ofis konseptinin en son trendlerine sahip olan Palladium Tower’ın, özellikle ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerin ilk tercihi olması hedefleniyor.

MAÇKA’DA ARMANİ İMZASI
Astaş Holding ve Armani/ Casa işbirliğiyle hayata geçirilen Maçka Residences, 10 değişik tipte 170 rezidans dairesi içeriyor. 2012’de hayata geçecek olan projede, mutfaktan parkeye, vitrifiyeden armatüre, tekstilden mobilyaya tüm detaylar Armani/ Casa tasarımıyla şekillenecek.

FİNANSIN MERKEZİNDE
Sarp Group, yeni finans merkezine komşu Ataşehir’de, Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat işbirliğiyle Sarphan Finans Park projesine başladı. Proje rezidans, otel, ofis ve AVM’den oluşuyor. 340 konutun bulunduğu projede, dairelerin büyüklükleri 40 ila 173 metrekare arasında değişiyor. Ofis bloğunda 123 büro bulunuyor.

EVLER 1 YIL SONRA TAMAM
Ispartakule’de Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı ortaklığıyla inşa edilen 1stanbul projesi, Ekim 2012’de teslim edilecek. Bin 188 konutluk projede 1+1 daireler 129 bin TL, 2+1 daireler 151 bin TL, 3+1 daireler 221 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

ŞEHİR KURUYOR
Egeyapı Group’un Avrupa’nın en büyük karma inşaat projesi Batışehir, 818 bin metrekarelik alanda hayat bulacak. İçerisinde 3 bin 123 adet konut ve rezidans, otel, ofis, özel eğitim kompleksi, alışveriş çarşısı, kulüp binası ve spor salonları yer alacak. Proje tamamlandığında 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek. Dairelerin fiyatları 141 bin ila 589 bin TL arasında değişiyor.

KENDİ ADANIZ OLACAK
Sultanbeyli’de Sinpaş Yapı’nın hayata geçirdiği Liva İstanbul projesi, toplam 700 konuttan oluşuyor. İki yılda tamamlanması düşünülen proje, 17 bin metrekare yeşil alana sahip olacak. Projede büyük bir gölet ve içerisinde adalar yer alacak. Daire fiyatları ise 145 bin ila 729 bin TL arasında.

HALKALI’DA TASARRUF DEVRİ
Halkalı’da Evostar projesini yapacak olan Soyak, bölgeye tasarruflu konutlar kazandıracak. Güneş panelleri ile elektriğini kendisi üretecek projede, az su ile yetişebilen bitkiler kullananılacak. Bin konuttan oluşacak projede daire fiyatları 81 bin ila 266 bin TL arasında farklılık gösteriyor.

Takvim

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje