Reklamı Kapat

Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar, 2011 Bursları

Editör: SerMimar Tarih: 26 - Temmuz - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Üniversite eğitimi malesef masraflıdır. Bu nedenle bir çok öğrencinin burs almaya ihtiyacı vardır. Burs veren yerler ise özel burs verenler, devlet bursları ve yabancı burslar ve vakıf bursları gibi çeşitlilik göstermektedirler.

Özel burslar genellikle eğitim gönüllüsü kişiler tarafından öğrencilere katkı amacıyla verilen burslardır. Genellikle ticaretle uğraşan esnaflar ile üniversite yıllarında zorluk çekmiş ve belli bir gelire sahip üniversite mezunları tarafından verilmektedir. Bu burs veren eğitim gönüllülerine ulaşmanız için bu kişilerden daha önce burs alan mezun öğrenciler ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Devlet burslarına örnek oalrak ise Başbakanlık bursunu örnek verebiliriz. Başbakanlık bursuna başvuru süresni kaçırmadan ihtiyacı olan öğrencilerin başvurması gerekmektedir.

Vakıf bursları bazen vakıf üyelerini yakınlarına verildiği gibi bazı vakıflar ihtiycı olan tüm öğrencilere burs vermektedir. Bu bursa örnek oalrak ise TEV tarafından verilen burs örnek olarak verilelbilir.

Yabancı burslardan kastımız ise Yabancı Hükümetler ile yabancı ülke kurumlarında verilen burslardır. Bu burslar genellikle Milli Eğitim Bakanlığının sayfasında yayınlanmaktadır. MEB web sayfasında yurt dışı burs listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://digm.meb.gov.tr/burs.html

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje