Reklamı Kapat

Beşiktaş, Bolu Dağı’nın Eteklerinde Tesis Yapacak!

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren’in bizzat yönettiği operasyonda Bolu Dağı’nın eteklerinde 100 dönümlük arazi siyah-beyazlı kulübe kazandırıldı

Beşiktaş, Bolu Dağı’nda tarihi bir adım atıyor… Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren’in bizzat yönettiği operasyonda Bolu Dağı’nın eteklerinde göl kenarında 100 dönümlük bir arazi için düğmeye basıldı. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetici arkadaşlarına projesini detaylı şekilde anlatan ve onay alan Mete Düren dün Bolu’ya çıkarma yaptı. Burada arazide incelemeler yapan ve yer bakan Mete Düren, Bolu protokolünden de tam destek aldı. SABAH’ın öncülük yaptığı buluşmada, Bolu’da yapılması planlanan tesisler hakkında görüşmeler yapıldı, gösterilen bölgelerden 100 dönümlük arazi beğenildi.

BÜTÜN BOLU ORADAYDI
Bolu’da Kartal’a ilgi büyüktü. Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Bolu İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu ve Beypiliç A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Tanrıkulu’nun yer aldığı buluşmada, “Beşiktaş gibi Türkiye’nin büyük kulüplerinden birini Bolu’da görmeyi çok istiyoruz” görüşünü dile getirildi.

Fenerbahçe’yi örnek aldılar
Bolu’da siyah-beyazlı kulüp için tesis yapmayı planlayan Beşiktaş yönetimi, bu konuda ezeli rakibi Fenerbahçe’yi örnek aldı. Sarı-lacivertliler, Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi Topuk Yaylası’nda 150 dönümlük arazi üzerine son derece modern kamp ve dinlenme Tesisleri inşaa etti. Büyük ölçüde tamamlanan tesislerde futbol sahası, sporcuların kalacağı odalar, fitnees merkezi, restoran, otopark, Türk hamamı, buhar odası, sauna, kuaför, masaj ve solarium odasının yanı sıra bir de Fenerium mağazası yer alacak.

Üç ayrı arazi gösterildi
Beşiktaş kafilesine Bolu’da tesis yapması için üç ayrı arazi gösterildi. 150, 100 ve 75 dönüm olan üç ayrı alanda detaylı incelemeler yapan Mete Düren, 100 dönümlük, 1450 metre rakımdaki göl kenarında bulunan araziyi beğendi. Bolu Valisi İbrahim Özçimen de, Beşiktaş’ın Bolu’ya gelmesini çok istediklerini ifade ederek, “Bolu olarak spor turizminde iyi bir yerdeyiz. Geçtiğimiz yıl 150 takımı ağırladık. Hedefimizde İnter’i, Milan’ı, Barcelona’yı ağırlamak var” ifadesini kullandı.

Sabah/ZÜRAP AKDÜZ FATİH DOĞAN

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje