1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Zorunlu Trafik Sigortasında Azami Prim Artış Oranı Belirlendi

Zorunlu trafik sigortası aylık azami prim artış oranı, 2024 yılının ilk 4 ayı için yüzde 5 olarak belirlendi. 2023’ün mayıs ayından itibaren bu oran, aylık yüzde 2 olarak uygulanıyordu.

Zorunlu trafik sigortalarının prim değişikliğine dair yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, zorunlu trafik sigortası aylık azami prim artış oranı 2024 yılının ilk 4 ayı için yüzde 5 olacak.Bu oran, 2023’ün mayıs ayından itibaren aylık yüzde 2 olarak uygulanıyordu.

Öte yandan, trafik sigortası azami primi Mayıs 2024’den itibaren hasar maliyet endeksine göre belirlenecek.

Hasar maliyet endeksi hesaplanmasında asgari ücret artış oranı yüzde 45, TÜİK’in açıkladığı yedek parça ve aksesuar fiyat artış oranı yüzde 30, motorlu araç fiyat artış oranı yüzde 15 ve araçların bakım onarım fiyat artış oranı ise yüzde 10 ağırlıkta olacak.

Kaynak: Resmi Gazete

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Ekmek ve Simit Fiyatlarının Belirlenmesinde Yeni Dönem

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik ile ekmek ve simit fiyatlarının belirlenmesinde yeni döneme geçildi. Türkiye Esnaf …