1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Zenginlerin Son Dönemdeki Tercihi Lüks Konutlar!

‘Dünyada mekan, ahirette iman’ sözüne uyan zenginler, son dönemde lüks konutları seçiyor. Boğaziçi’ndeki yalıların dışında, Türkiye’nin her şehrinde servet değerinde evler bulunuyor.

İstanbul Sapphire, Lucien Arkas, luks konut, selenium twins, yalı, zenginlere lüks konut

Türkiye’de konut sektörü her yıl daha da büyürken, lüks segmentteki evler de büyük ilgi görmeye başladı, inşaat firmaları toplu konutların yanında iş dünyasının patronlarının ve ünlü isimlerin tercih edeceği konuttan da üretiyor. İstanbul Boğazı’ndaki yalıların dışında bu rezidans ve özel villalar milyon dolarlık fiyatlarıyla hayalleri süslüyor. Boğaz’daki 150 milyon euroluk Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı’nın dışında İstanbul’un en pahalı villası Bebek’te bulunuyor.

Moda rezidans
Dört tarafı deniz gören, Çolakyan Ailesi’ne ait 3 salonlu, 8 odalı villanın değeri 50 milyon euro (115 milyon TL). İstanbul’un en pahalı rezidansları arasında ise birinci sırada İstanbul Sapphire geliyor. Sapphire’in en büyük dairesinin fiyatı 16-18 milyon TL arasında değişiyor. Bu rezidans’ta Hülya Avşar ve Hadise gibi şarkıcılar ikamet ediyor. Selenium Twins ise siyaset ve iş dünyasını bir araya getiriyor. 4 milyon dolara kadar dairenin olduftu Selenium’da ev alanların arasında Rahmi Koç, Şenez Erzik, Mesut Yılmaz, Tansu|piller gibi isimler ile Sabancı, Ulusoy ve Boyner Ailelerimde bulunuyor.

Zengin Anadolu
Türkiye’nin şehrinde simge oluşmuş konutlar bulunuyor. Değerleri yine milyon dolarlarla ölçülen bu evler de önemli isimlere ait.

İzmir’in en pahalı evleri Arkas Holding’in sahibi Lucien Arkas’a ait. Aile yadigarı olan Bornova’daki tarihi ev, ‘Deniz

Tarihi Müzesi’ haline getirildi. Arkas’ın ikamet ettiği evse, Bornova’daki yaklaşık 20 milyon dolar (36 milyon TL) değerindeki bir malikane.

Ankara’da müze olacak
Bikent’te yer alan eski YÖK Başkanı merhum İhsan Doğramacı’ya ait konut, yakında müze olacak. 10 bin metrekareden büyük arsası olan evin fiyatı yaklaşık 15 milyon dolar (27 milyon TL).

2 milyona Bodrum havası
Mandarin Oriental Resorts’da villalar 4.5 milyon euro, konutlarsa 2 milyon euroya kadar çıkıyor.

Mardin’de tarihi ev
Mardin’in en pahalı evi ise Yenikapı Mahallesi’nde, Emineddin Külliyesi’ne yakın olan, Tokmaklar Evi.Satışa çıksa evin, 7 milyon dolar (12.6 milyon TL) edeceği söyleniyor.

Takvim

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İzmir’de 30 İş Adamının Ortaklığıyla En Lüks Simge Proje!

Arkas Holding’in Başkanı Lucien Arkas başta olmak üzere 30 İzmirli işadamının ortağı bulunduğu Mistral Yapı, …