1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yeşil İnşaat, İnnovia 3’te Ev Sahiplerini Mağdur Etti!

Haziran 2012’de teslim sözü verilen İnnovia 3 evlerinde ev sahipleri mağdur oldu. İşte çıldırtan gecikmelerin ayrıntıları:

yesil-insaat-innovia-3te-ev-sahiplerini-magdur-etti

Yeşil İnşaat, İnnovia 3’ten daire alan 3 bin 293 kişiye teslim tarihi ‘Haziran 2012’ sözü verdi. Daireler 6 aylık opsiyona rağmen hala teslim edilmedi. Tarih yılsonuna ertelendi. Gecikme kirası da hayal oldu.

Çok yoğun kampanyalarla ev satışı yapan ve konut alıcısına binbir vaadlerde bulunan Yeşil İnşaat İnnovia 1 ve 2’de aidat nedeniyle konut alıcılarından tepki aldı şimdi de İnnovia 3’ü zamanında teslim edemeyeceğini bildirdi. Şirketten konut alıcılarına yapılan yazılı açıklamada “Sayın müşterilerimiz, sizler ile daha önceden yaptığımız toplantılarda verdiğimiz bilgilere paralel olarak Innovia 3.Etap projemizi Aralık 2012 sonu itibariyle teslim etmek için var gücümüzle çalıştık. Ne var ki elimizde olmayan, bizden kaynaklanmayan ve yaz aylarında da medyada oldukça fazlasıyla yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Esenyurt Belediyesi arasındaki imar konulu anlaşmazlıktan dolayı bizim projemiz de mücbir sebep nedeni ile takriben 4 ay durmak zorunda kalmıştır” denildi.

EN ERKEN TESLİM İKİNCİ ÇEYREK

Bahse konu problemden dolayı ortak alan ve altyapı çalışmalarının da durduğuna dikkat çekilen yazılı açıklamada evlerin teslimiyle ilgili ise şu bilgilere yer verilmiştir: “Bu mücbir sebepten, bitmiş ve/veya bitme noktasına yaklaşmış olan bloklarımız da dahil tüm teslimlerimiz (A ve B blok hariç olmak üzere), sözleşmesel yükümlülükler karşılıklı olarak baki kalmak kaydıyla, 2013 yılının ikinci çeyreği içinde gerçekleşecek şekilde ötelenmiştir. Diğer taraftan A ve B blokların ise 2013 yılı son çeyreğinde teslimatı planlanmaktadır” denildi.

PLANLAR ALTÜST OLDU

3.Etap’ta dairesi bulunan Hamit Eteevrans, projede sürekli erteleme yaşandığını ve bunun hayatına yansıdığını söyledi. Eteevrans, “Geçen yıl Haziran’da teslim edeceklerdi, Ocak’a ertelediler, şimdi ise 2013’ün ikinci ve son çeyreğinden bahsediliyor. Evlilik planlarımı ev teslimatı nedeniyle iki kez erteledim. Bütün planlarım alt üst oldu. Yurt dışından düğünümüz için misafirlerimiz gelecek. İzinlerini bize göre ayarlayacaklar ama net bir bilgi olmadığı için adım atamıyoruz” dedi.

GECİKME KİRASI NAKİT ÖDENMİYOR

Projeden daire alan kiracılar da mağdur edilen alıcılar arasında yer alıyor. İsmini vermek istemeyen ve kendisini ‘İnnovia zede’ olarak tanımlayan okuyucu, “Ben kirada oturuyorum. Bir yıldır kira yerine evimin banka taksitlerini ödeyecekken hala kira ödüyorum. Kiraya ödediğim ve ödemeye devam edeceğim toplam rakam Haziran 2013’te teslim alırsam 620 lira kiradan 7 bin 440 lira yapıyor.

Şirket bana kira ödemeyeceğini ve daire bedelimin binde 5’ine denk gelen kirayı daire tesliminde masraflardan düşeceğini söylüyor. Yani kiraları farklı masraf kalemleri altında eritecekler”şeklinde konuştu. Binde 5 kira yardımında Yeşil İnşaat 79 bin liralık ev için geciktiği her aya 395, 140 bin liralık ev için 700 lira kira ödeyecek.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da “Korozyon” Plazalar!

Mantar gibi yükselen dev binalar İstanbul’un silüetini değiştiririrken gözden kaçan bir tehlikeyi de ortaya koyuyor. …