1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yer Döşemeleri, Laminat Parke Döşeme, Halı Döşeme, PVC Döşeme, Döşeme Malzemesi

Yer döşemeleri , oda içerisinde üzerinde rahat yürünen düz bir yüzeye sahiptir. Günümüzde modern teknolojiyle üretilen yer döşemeleri, taş, ahşap, seramik, halı, metal, bambu veya insan ağırlığını kaldırabilecek diğer malzemelerden üretilir.

Yer Döşemeleri, Laminat Parke Döşeme, Halı Döşeme, PVC Döşeme, Döşeme Malzemesi

Modern binalarda elektrik kabloların ve diğer tesisatın üzerinde düzgün bir yürüme zemini oluşturmak için bir ara zemin oluşturulmuştur (yükseltilmiş döşeme). Yer döşemeleri, bu ara zeminin üzerinde bulunmaktadır.

ÖZEL ZEMİN YAPISI
Kullanım amacına göre bir zemin üzerinde özel bir zemin daha oluşturulur. Böylelikle her iki zemin de ara zemin olur. Özel zemin yapıları birçok yerde kullanılır: Balkonlarda duvardan uzantı oluşturmak için, Bazı zeminlerde gürültü ve titreşimi engellemek için, Cam zeminlerde örnek olarak cam tabanlı asansörlerde, Ses çıkaran zemin hırsız girdiğinde ses çıkarması için, Yükseltilmiş zemin, altındaki malzemelere kolay ulaşım için, Esnek zemin, dansçı ve sporcuların güvenlik ve performansını artırmak için kullanılır.

Yer Döşemeleri, Laminat Parke Döşeme, Halı Döşeme, PVC Döşeme, Döşeme Malzemesi

Yer döşemelerinde hangi malzemeyi kullanacağımıza, fiyat, rahatlık, temizlenme kolaylığı, ses yalıtma özelliği vb. gibi birçok özelliğe göre karar veririz. Bazı döşemeler, zeminden daha aşağıda kullanılmamalıdır. Ayrıca lamine ve sert ahşap, nemli ortamlarda kullanılmamalıdır.

Ara zemin, üzerinde herhangi bir ekstra iş gerektirmeyecek şekilde kaplanmış olursa, yer döşemelerinin kullanımı kolaylaşır.

Zemin Parke Döşemeleri
Mozaik Yer Döşemeleri

YER DÖŞEME ÇEŞİTLERİ
Halı döşemesi, zemini kaplayan duvardan duvara kullanım seçenekleriyle yer döşeme çeşitlerindendir. Yer döşemesi olarak halı kullanımının avantajları; yumuşak olmasından dolayı yaralanmaları önleyici olması, diğer zeminlere göre sessizliği sağlaması, birçok renk seçenekleri sunması, zemin bozukluklarını örtmesi, ekonomik bir seçenek olması ve kurulum masrafının diğer sert zeminli döşemelere göre daha uygun olmasıdır.

Kauçuk döşeme, kaplanmadan önce zeminin kuru ve düz olması önemlidir. Uzun ömürlü bir kullanım için dümdüz ve rutubetsiz bir zemin olması önemlidir. Avantajlarından bazıları; yanmaz, uzun ömürlüdür ve daha dayanıklıdır, fazla bakım gerektirmez, pürüzsüz yüzeyinden dolayı daha hijyeniktir, ıslak yüzeyde bile kaymaz, koku yapmaz ve döşenirken minimum fire verir.

Parke döşeme , yüzyıllar boyunca mekana sıcaklık ve cazibe kazandırmak için kullanılmıştır. Parke döşemenin modası hiç geçmeyecek ve evinize ekstra bir değer kazandıracaktır. Uzun yıllar dayanıklı olması için bakım gerektirir. Parke çeşitlerinden Masif Parke, yer döşeme malzemeleri arasında en yaygın olanıdır. Uzun ömürlüdür, ısı ve ses yalıtımı sağlar. Lamine Parke, laminat parke ile sık sık karıştırılmaktadır. Ağaç kullanımını azaltan lamine parke montaj kolaylığı sağlar. Laminat Parke, ev içerisinde fazla kullanılan alanlar için uygun bir seçimdir. Sökülüp yeniden döşenebilir, montajı daha kolaydır.

PVC döşemeleri (vinil) denince akla plastikle kaplama gelse de, günümüz seçenekleri, yoğun kullanıma karşı dayanıklı ve daha fazla desen içermektedir.

Mozaik, seramik, taşlardan oluşturulmuş diğer malzemeler de, alternatif yer döşeme malzemesi çeşitlerindendir.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kaynakçı, Alüminyum, Demir Doğramacı – 19 Kasım

ALÜMİNYUM Doğrama imalatında çalışacak Usta ve Yardımcıları aranıyor. 0.212.282-87-80/ 0.212.284-88-59 ——————————————————————————– ALÜMİNYUM Giydirme cepheye Usta, …