1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yapı Fuarı’nı 111 Bin Kişi Ziyaret Etti!

Yapı sektörünün zirvesi olan fuar bu yıl pek çok yeniliğe ve sektöre ticari fayda sağlayan etkinliklere sahne oldu…“34.Uluslararası Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul” yerli yabancı yapı profesyonelleri tarafından büyük ilgi gördü, fuar 111.320 kişiyi ağırladı….

“34.Uluslararası Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul” yerli yabancı yapı profesyonelleri tarafından büyük ilgi gördü, fuar 111.320 kişiyi ağırladı. Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen ve Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 2011 yılında yüzde 30 büyüyerek 81.000 m2 bir alanda gerçekleştirildi.

T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Almanya Federal Cumhuriyeti İmar Bakanı Dr. Peter Ramsauer, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol, Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay, konuk ülkelerin ticari heyet başkanları, devlet ve hükümet yetkilileri ve yapı sektörü liderlerinin katılımlarıyla açılan fuar bu yıl, iki yeni etkinliği de beraberinde getirdi: “Konuk Ülke Rusya” Projesi ve “EKODünya Fuarı”…

Türk yapı sektörünün en büyük ödülü, Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” de açılış töreninde sahiplerini buldu. Fuarın bir başka ödül töreni ise, Yapı Fuarlarının gelenekselleşen Altın Mıknatıs “Amacına Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri” oldu.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu yıl da pek çok yenilik ve sektöre ticari katkı sağlayan etkinliklere sahne oldu. Sektör profesyonellerinin büyük ilgisiyle karşılanan fuar, bu yıl yüzde 40 büyüyerek 81.000 m2 ulaşan alanında; binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmeti sergileyen 1.100 katılımcı firmayı, 56 ülkeden gelen yabancı alım heyetini ve 111.320 yerli yabancı ziyaretçiyle buluşturdu. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliği taşıyor.

34. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da iki büyük yenilik!
Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında bu yıl katılımcı firmalara ve sektöre dolayısıyla, Türkiye ekonomisine fayda yaratacak iki büyük yenilik gerçekleştirildi; Konuk Ülke Rusya Projesi ve EKODünya Fuarı.

Yapı Fuarı İş Geliştirme Platformu kapsamında sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak için bu yıl ilk kez “Konuk Ülke Projesi” gerçekleştirildi ve Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl konuk ülke olarak Rusya Federasyonu’nu ağırladı. Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırması ve bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefiyle oluşturulan ‘Konuk Ülke Rusya Projesi’ çerçevesinde; fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşıldığı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler organize edildi.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul ile birlikte bu yıl ilk kez düzenlenen EKODünya Fuarı ise, ‘sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları’ sektörlerini buluşturdu. Çevre dostu binalar, malzemeler, teknolojiler, alternatif enerji ve iklimlendirme sistemlerinin tanıtıldığı EKODünya Fuarı’nda Türkiye’de sürdürülebilirlik alanında çalışan sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve firmalar konu ile ilgili gelişmeleri; yeni yaklaşım, teknoloji ve uygulamaları ziyaretçiler ile paylaştılar. EKODünya Etkinlik Alanı’nda, sürdürülebilirlik perspektifinde; ulaşımdan, enerjiye, tasarımdan, planlamaya kadar pek çok konu başlığında düzenlenen etkinlikler büyük ilgi gördü.

Yerli ve Yabancı Alım Heyetlerinden Fuara Büyük İlgi!
Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) işbirliği ile gerçekleştirilen alım heyeti programlarıyla, 56 ülkeden gelen yabancı alım heyetleri Türk yapı malzemesi üreticileri ile bir araya getirildi. ABD, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Dubai, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Etiyopya, Fas, Filipinler, Güney Afrika, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İsrail, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kore, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Senegal, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yunanistan’dan katılım sağlayan alım heyetleri, Türk yapı sektörünün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağladı.

Ayrıca, ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbirleri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla fuar kapsamında düzenlenen “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı”yla da; ülke genelinden Mimarlar Odası, Sanayi ve Ticaret Odası, Mühendisler Odası, İş Adamları Birlikleri başkan ve alım heyetlerinden oluşan meslek komiteleri Yapı-Endüstri Merkezi’nin organizasyonu ile fuarın davetlisi olarak katılım sağladılar.

Türk Yapı Sektörünün En İyi Ürünleri Seçildi- Fuarın En İyi Standları Ödüllendirildi

Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ile Altın Mıknatıs Ödülleri Sahiplerini Buldu
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen Altın Çekül ve Gümüş Çekül “Yapı Ürün Ödülü 2011” ile Türk yapı sektöründe yılın en iyi ürünleri seçildi.

Yapı malzemesi alanında yeni teknoloji ve ürünleri destekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan ödül programında bu yıl; “Seranit DRC° Isıtıcı Sistemi” ile Seranit firması Altın Çekül’e, “Sukar Düzayak Duş Sistemi” ürünü ile Sukar Yalıtım firması da Gümüş Çekül’e değer bulundu. Fuarın açılış töreninde firma yetkilileri ödüllerini, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ile Almanya Federal Cumhuriyeti İmar Bakanı Dr. Peter Ramsauer’in elinden aldı.

Yapı fuarlarının bir geleneği haline gelen ve bu yıl itibariyle “Altın Mıknatıs” başlığı altında düzenlenen “Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand Ödülleri” de fuar kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Birincilik ödülü, tasarımını Zoom Mimarlık’ın yaptığı Aspen Yapı ve Zemin Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. standına verilirken, ikincilik ödülü Terminal Design tarafından tasarlanan Viko Elektrik ve Elektronik A.Ş. standının oldu. Üçüncülük ödülünü, Demirden Design ve Kaleseramik Yurtdışı Teşhirler ve Fuarlar Yöneticisi mimar Fatma Köse tarafından ortaklaşa tasarlanan Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş.; mansiyon ödülünü ise Gülenadam Mimarlık’ın tasarımını gerçekleştirdiği Mitsubishi Plastics aldı. YEM Özel Ödülü ise, Partner Tasarım’ın imza attığı Albayrak Tente Sistemleri’nin oldu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Turizm Sektörü Koronavirüs Sonrası Fırsatları Bekliyor

Deloitte tarafından hazırlanan “COVID-19 Türkiye’de Turizm ve Konaklama Sektörü Raporu”na göre, bu dönem, yeni iş …