1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yabancılardan 3. Havalimanına Yoğun İlgi

Limak Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, 3. havalimanı için bu ay ihaleye çıkılmasını beklediklerini ve özellikle yabancı şirketlerin ihaleye yoğun ilgi gösterdiklerini belirtti.

yabancilardan-3-havalimanina-yogun-ilgi

Reuters’ın sorularını yanıtlayan Limak Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “2012’yi 14.9 milyon yolcu ile kapadık. Dış hatlarda bu rakam 5.1 milyon. Bu yıl 18.2 milyon yolcunun 8.3 milyonu dış hat, yaklaşık 10 milyonu ise iç hatta olur” dedi.

3. havalimanı süreci ile de ilgilendiklerini belirten Özdemir, “Bu ay ihaleye çıkılmasını bekliyoruz. Yerli ve yabancı şirketlerden çok ilgi var. Özellikle yabancılar ortaklık için bir hayli kapımızı çalıyor” dedi.

THY’nin önümüzdeki günlerde bazı dış hat uçuşlarını da Sabiha Gökçen’e kaydırmasını beklediklerini ifade eden Özdemir, “Özellikle Ortadoğu’daki bazı uçuşlarını Avrupa’ya bağlamayı düşünüyorlar” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

3. Havalimanında Son Durum: Alan Belirginleşti

İstanbul’da yapımı devam eden 3. havalimanında çalışmalar hızla sürüyor. 3. havalimanı şantiyesinde çalışmalar devam ediyor. …