1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

“Vialand Emlak Fiyatlarını Uçurdu”

Türkiye’nin Disneyland’ı olarak nitelendirilen ve Eyüp-Gaziosmanpaşa ilçeleri arasında 600 bin metrekarelik alanda yapımına başlanan Vialand, şimdiden emlakta yüzde 50’nin üzerinde bir artışa neden oldu

disneyland, Eray İnşaat, eyüp, eyüp emlak fiyatları, Gaziosmanpaşa emlak fiyatları, İletişim İnşaat ve Emlak Ofisi, Osmanlı İmparatorluğu, saya, Tahir Akyol Yapı Merkezi, vialand bayraktar, vialand eyüp, vialand harita, vialand ile ilgili aramalar, vialand iletişim, vialand küçükköy, vialand nerede, vialand proje, vialand theme park, yeşilpınar

Kenan Irtak – Eyüp ve Gaziosmanpaşa ilçeleri arasında 600 bin metrekare alanda inşaatı devam eden Türkiye’nin ilk temalı parkı Vialand, emlak fiyatlarını arttırdı.

Türkiye’nin Disneyland’ı olarak isimlendirilen ve İstanbul’a gelecek turist sayısını yüzde 15 artırması planlanan Vialand’ı adrenalin tutkunları sabırsızlıkla bekliyor. 3 saniyede 110 kilometre hıza ulaşan Roller Coaster ve hızlı akarsuda rafting -Rapid Ride- heyecanını yaşamak isteyenler Yeşilpınar’a akın edecek.

23 Nisan 2013 tarihinde tamamlanması ve 4 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen proje, adrenalin tutkunlarından önce bölgedeki emlak sahiplerinin yüzünü güldürdü.

İnşaatı süren Vialand, Osmanlı İmparatorluğu döneminde sayacılar (ayakkabı ustası) oturduğu için ‘Saya’ adında cadde ve sokakların çokça bulunduğu Yeşilpınar’da yapılıyor. Giresunlular’ın yoğun olarak yaşadığı semtte AA muhabirine açıklama yapan Yeşilpınar Mahallesi Muhtarı Süleyman Durdu, projenin mahalle için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyor.

-“Fiyatlar yüzde 100 artacak”-

” Vialand, Eyüp ve Gaziosmanpaşa emlak fiyatlarını yüzde 100 arttıracak. Zamanında ellerinde arsası olan mahalleliyi uyardık. Arsanızı, evinizi müteahhitlere vermeyin dedik. Ancak kimse bizi dinlemedi ve şu anda hepsi pişman” diyen Durdu projenin bölgeye istihdamı sağlayacağını belirtti.

Proje kapsamında yaklaşık 3 bin kişinin işe alınacağını, istihdam edilecek kişiler de Eyüp’te oturma şartı arandığını açıklayan Durdu, bölgeye ulaşımın, yeni otobüs ve metro hatları ile bir duble yolun otobana bağlanmasıyla kolaylaşacağını anlattı.

-Vialand Allah’ın Yeşilpınar’a bir lütfu-

Tahir Akyol Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Akyol da, bölgenin daha önce taş ocakları ve gecekonduları ile bilindiğini hatırlattı. “İnsanların taşını tozunu yuttukları taş ocakları, Haliç’in çamurunun kokusunu çektikleri mekanlar, bugün Yeşilpınar ve civarı için bir şans oldu. Allah’ın bir lütfudur desek yerinde olur” sözleriyle, bölge halkı için talih kuşu niteliğindeki projeyi anlattı.

Akyol, Vialand’ın emlak fiyatlarını yüzde 100 oranında artıracağını ileri sürerek, “Bölgenin vizyonu ve ufku değişecek” dedi.

Karadolap, Yeşilpınar ve hatta beğenilmeyen Sarıgöl’ün alt kesimleri ile İstanbul Caddesi üzerindeki alanlarda gayrı menkul fiyatlarının ciddi oranda yükseleceğini belirten Akyol, gurbetçilerin bölgede yatırım yaptığını söyledi.

-“Kiralar yüzde 70 artacak”-

İletişim İnşaat ve Emlak Ofisi’nden İbrahim Yıldız, bölgenin son yıllarda İstanbul’un en hızlı gelişen semtlerinden biri olduğunu ileri sürdü. Mahallenin daha önce “Köpek Yaylası” adıyla bilindiğini kaydeden Yıldız, şunları söyledi.

“Vialand projesi sayesinde daire fiyatları ve kiralar yüzde 60-70 artacak. Proje başlar başlamaz emlak fiyatları yukarı doğru bir tırmanışa geçti. Projeden önce 100 bin lira olan bir daire şu anda 150 binden fazla. Fiyatlar artmaya devam ediyor. Proje açıldıktan sonra daha da artacak. Sadece Yeşilpınar’ın değil, Akşemsettin, Karadolap, Akşemsettin, Alibeyköy ve Gaziosmanpaşa’nın Vialand’ın çevresinde bulunan mahallelerinin emlak fiyatları da artacak.”

Eray İnşaat firması sahibi Volkan Tayfur da, Pınar Camii civarında giriş kattaki bir dairenin fiyatının 50-60 binden, 100 bin liraya, orta katta 100 metrekarelik dairenin fiyatının ise 180 bin liraya yükseldiğini söyledi. “Çöp mahallesi denilen yerde bugün ev almak büyük bir bütçe istiyor” diyen Tayfur, az sayıda kalan arsaların fiyatlarında büyük artış yaşandığını kaydetti.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

300 Milyonluk Oyun: Vialand!

İstanbul Eyüp’te 600 bin metrekarelik alanda kurulacak temalı park Vialand’de inşaat çalışmaları devam ederken, roller-coaster …