1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Vatandaş 2B Yasasından Karlı Çıkacak!

Kastamonu Defterdarlığı, kamuoyunda 2/B yasası olarak bilinen kanun hakkında köyleri dolaşarak bilgilendirmede bulunuyor.

2b, 2b Yasası, arazi, Kastamonu, kastamonu defterdarlığı, Tarım Arazileri

Kamuoyunda 2/B yasası olarak bilinen “Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı” hakkında Kastamonu Defterdarlığı köyleri dolaşarak bilgilendirmede bulunuyor.

Defterdarlık tarafından düzenlenen güncelleme listeleri veya Kadastro tutanaklarına göre ya da kesinleşmiş mahkeme kararlarına göre oluşturulan tapu kütüklerinin beyanlar hanesine göre hak sahibi olarak belirlenen vatandaşların haklarını kaybetmemesi için Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü hummalı bir çalışma başlattı. Söz konusu çalışma kapsamında, 2/B kanununun uygulamasını ve vatandaşlara sağladığı fırsatları anlatmak için Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü çalışanlarından Müdür Yardımcısı Mustafa Karanfil, Milli Emlak Şefi Erdinç Eskioğlu, Defterdarlık Uzman Yardımcısı Bahar Demir ve Tekniker Sebahattin Güner, 2/B kapsamında bizzat köylere giderek bilgilendirme toplantısı düzenleyerek başvuruları elden alındı.

İHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2B’de Artık Sona Doğru Yaklaşılıyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B’de artık neredeyse sona gelindiğini belirterek, ”Maliye Bakanlığı olarak ‘yeter ki …