1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ukra İnşaat İflas İddiaları Üzerine Açıklama Yaptı

”İflas erteleme hakkında yürütmeyi durdurma kararı” ifadesiyle ilgili olarak Ukra İnşaat iki açıklama birden yaptı.

ukra-insaat-iflas-iddialari-uzerine-aciklama-yapti

Bugün farklı medya gruplarında çıkan, ‘Mahkemeden inşaat devine şok’ ve ‘İflas davaları peşpeşe geliyor’ başlıklıları ile duyurulan iki haber üzerine Ukra İnşaat’tan açıklama geldi.

Ukra İnşaat Başhukuk Müşaviri Av. Furkan Babuçcu, söz konusu haberlerde yer alan Ukra İnşaat’ın ‘iflas erteleme’ kararın mahkeme tarafından durdurulduğu şeklindeki ifade üzerine, İflas ertelemesi müracaatının idari değil adli yargının ilgi alanı olduğunu belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü;

”Bugün çeşitli basın kuruluşlarında çıkan bazı haberlerde Ukra İnşaat’ın 15 Ocak tarihinde yürütmeyi durdurma kararı aldığı yazmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki, yürütmeyi durdurma kararı idari yargının konusu olup idari yargıda açılan davalarda verilebilecek bir karardır. Adli yargıda idari işlem hakkında “yürütmeyi durdurma” kararı verilemez. İflas Ertelemesi müracaatı idari değil adli yargıyı ilgilendirmektedir. Ukra İnşaat “iflas ertelemesi” için Mahkemeye müracaat etmiş olup bu aşamada Mahkeme’den şirketin mal varlığının korunması için “İhtiyati Tedbir” kararı verilmiştir. ”

UKRA İNŞAAT’TAN SAMİMİ AÇIKLAMA

Ukra İnşaat, kurulduğu 2003 yılından itibaren yaptığı yatırımlarla binden fazla kişiyi konut ve işyeri sahibi yapmış bir inşaat şirketidir. Bu süreçte adil ve dürüst hizmet verme ilkelerinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu ilkelerden hareketle, Ukra İnşaat hakkında yayınlanan haberlere istinaden şirketimizde yaşanan son gelişmeyi de aynı açıklık ve netlikle ifade etmeyi doğal bir vazife olarak görüyoruz.

Esenyurt’taki Ukra City projemizin mühürlenmesinin ardından, Esenyurt bölgesindeki diğer birçok proje gibi Ukra City projesi de devam edememiş ve bütün bunlar finansal açıdan öngörülemez ve beklenmedik sıkıntılara yol açmıştır.

Bu sorunların köklü çözümü için Ukra İnşaat olarak, bozulan mali yapımızı düzeltmek amacıyla mahkemeye başvurduk. Kadıköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi 28 Aralık 2012 tarihinde Ukra İnşaat hakkında ihtiyati tedbir kararı verdi.

Yargı süreci devam ederken, Ukra İnşaat olarak faaliyetlerimize devam etmeyi ve müşterilerimizi mağdur etmenin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu geçici süreçten Ukra İnşaat’ın daha da kuvvetlenerek çıkacağından eminiz.

Bu süreçte bize güven ve inançlarını esirgemeyen tüm müşterilerimize, yatırımcılarımıza ve iş ortaklarımıza şimdiden teşekkür etmeyi borç bilir ve onların güvenini haklı çıkarmak konusundaki motivasyonumuzun en değerli sermayelerimizden biri olduğunu ayrıca belirtmek isteriz.

Kaynak: Emlakofis

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ev ve Arsa Değerleri Standarda Bağlanıyor

Banka, emlak şirketleri ve belediye tarafından yapılan konut ve arsa değerlerine ilişkin düzenlemeye gidiliyor. Değerlemede, …