1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

3. Havalimanı Bir Hafta İçinde İhaleye Çıkacak

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’a yapılacak üçüncü hava limanının ihalesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

3-havalimani-bir-hafta-icinde-ihaleye-cikacak

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, PTT’nin Kayıtlı Elektronik Posta Hizmetleri tanıtım toplantısına katıldıktan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, üçüncü hava limanı ihalesinin ne zaman yapılacağına ilişkin sorusu üzerine Yıldırım, hava limanı ile ilgili hazırlıklarının büyük oranda tamamlandığını belirterek, “İhaleye çıkış gün meseledir. Bir hafta içerisine zan ediyorum çıkmış olacağız.” dedi. Bakan Yıldırım, bu projenin şimdiyle kadar İstanbul İzmir ve Gebze geçişi de dahil olmak üzere parasal büyüklük olarak Türkiye’nin en büyük kamu özel ortaklık projelerinden biri olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

3. Havalimanında Son Durum: Alan Belirginleşti

İstanbul’da yapımı devam eden 3. havalimanında çalışmalar hızla sürüyor. 3. havalimanı şantiyesinde çalışmalar devam ediyor. …