1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türkiye, En Fazla Yazlık Alınan Ülkeler Arasında İlk 10’da!

İngiltere’de yapılan araştırmada Türkiye, en fazla yazlık alınan ülkeler arasında yer aldı. The Telegraph, Türkiye’de yazlık almanın akıllı bir yatırım olduğunu yazdı

Yazlık ev alımları açısından dünyada en tavsiye edilen “10 destinasyon” arasında Türkiye de bulunuyor. İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırma, İngilizlerin emlak alımlarının arttığı ülkeler arasında Türkiye de gösterildi. The Telegraph gazetesi, Türkiye’de “şimdi alın” tavsiyesinde bulunurken, “Yeni bir İspanya mı? Birçok kişi böyle düşünüyor” ifadelerini de kullandı. İngiliz The Telegaraph gazetesi, yurtdışındaki en kârlı yazlık alımlarına ilişkin bir araştırmanın bulgularını yayımlarken “başlıca 10 destinasyon” arasında Türkiye’ye de yer verdi.

430 BİN İNGİLİZ’İN YAZLIĞI VAR
Savills tarafından gerçekleştirilen ve şimdiye kadar türünün en büyük araştırması olduğu belirtilen araştırma, yurtdışında tatil evleri olan İngilizlerin sayısının, 2006’da 385 bin iken geçen yıl 430 bin gibi bir rekora ulaştığını gösterdi. Haberde bu artışın, kriz nedeniyle emlak fiyatlarının Fransa’da yüzde 10 ve İspanya’da ise yüzde 50 gibi düşüşlere rağmen gerçekleştiğine dikkat çekilirken, ABD, Portekiz, İtalya ve Türkiye’de alımların arttığına vurgu yapıldı. Sıralamada Kıbrıs, Karayipler ve Yunanistan da bulunuyor.

“TÜRKİYE’DE EMLAK ALIN”
Türkiye’de emlak yatırımının akıllı bir tercih olduğuna dikkat çeken The Telegraph gazetesi, şu yorumda bulundu: “Uzun vadede akıllı olabilecek bir yatırım için şimdi alım yapın.”

Sabah

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418