1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türk oyun şirketi, Candy Crush’ı tahtından indirdi

Türk Dream Games’e ait mobil oyun Royal Match 2023’te yıllık gelirini 2’ye katlayarak tüm zamanların en çok gelir elde eden oyunu oldu. Candy Crush’ı da geride bırakan oyunun başarısını, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır ise X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Online istatistik portalı Statista verilerinden derlenen bilgiye göre, Temmuz 2023’te gelire göre dünyada en popüler bulmaca oyunu uygulamaları belirlendi.

Buna göre, İstanbul merkezli Dream Games’in “Royal Match” oyunu 82,62 milyon dolarla dünyada en yüksek gelire sahip oyun unvanını kazandı.

2021’de 2,75 milyar dolar değerlemeyle Türkiye’nin ilk unicornlarından olan Dream Games, 200 kişilik ekibiyle bu yıl gelirini ikiye katlamış oldu.

Royal Match, tüm dünyada en çok indirilen ve 10 yıldır zirvede olan 76,13 milyon dolarlık Candy Crush Saga’yı böylece tahtından indirdi.

En fazla kazanan ve indirilen ücretsiz puzzle oyunu

Royal Match, temmuzda dünya genelinde hem Google Play hem de App Store’da 16 milyon ile en fazla indirilen ücretsiz bulmaca oyunu unvanını da kazandı. Candy Crush Saga ise 13,8 milyon defa indirilerek listenin ikinci sırasında yer aldı.

Temmuz 2023 itibarıyla gelire göre dünyada en popüler bulmaca oyunları ise şöyle sıralandı:

Royal Match: 82,62 milyon dolar
Candy Crush Saga: 76,13 milyon dolar
Gardenscapes: 51,78 milyon dolar
Homescapes: 35,56 milyon dolar
Fishdom: 27,67 milyon dolar
Puzzle&Dragons: 22,02 milyon dolar
Candy Crush Soda Saga: 19,38 milyon dolar
Empire and Puzzles Match-3RPG: 15,23 milyon dolar
Toon Blast: 14,12 milyon dolar
Triple Match 3D: 12,2 milyon dolar

Bakan Kacır: Tüm dünyada en yüksek gelir elde eden mobil oyun

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımda ilk Turcorn’lardan Dream Games’in oyunu “Royal Match”in geçen aylarda tüm dünyada en yüksek gelir elde eden mobil oyun olmayı başardığını belirtti.

Kacır, İngiliz Financial Times gazetesinin konuya ilişkin haberine atıfta bulunarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Bir Türk teknoloji girişimi olan Dream Games’in ‘Royal Match’ oyununun geçen aylarda tüm dünyada en yüksek gelir elde eden mobil oyun olmayı başardığını, 2021’de 2,75 milyar dolar değerlemeyle ilk unicornlarımızdan yani Turcorn’larımızdan olan Dream Games’in 200 kişilik ekibiyle, bu yıl yıllık gelirini ikiye katlayarak 2 milyar dolara yükselttiğini, Candy Crush gibi rakiplerini geride bırakmayı başardığını biliyor muydunuz?”

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.