1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mimarlar İçin En İyi 10 Mobil Uygulama!

iPhone5’in lansmanının ardından akıllı telefonlarda kullanılan en iyi mobil uygulamalar, mimarlar için sıralandı

AutoCad WS, Dropbox, Houzz, Instagram, iphone 4 fiyat, iphone 5 çıkış tarihi, iphone 5 fiyatı, iphone 5 ile ilgili aramalar, iphone 5 ne kadar olacak, iphone 5 ne zaman çıkacak, iphone 5 özellikleri, iphone 5 özellikleri fiyatları, iphone 5 video, iphone5, mobil oyun, mobil programları, mobil uygulama geliştirici aranıyor, mobil uygulama geliştirme, Mobil Uygulama ile ilgili aramalar, mobil uygulama indir, mobil uygulama merkezi, mobil uygulama nedir, Photoshop Express, steel, telefon uygulamaları indir

Dünyanın en etkin ve prestijli mimarlık yayınları arasında bulunan Archdaily, Facebook sayfasında yaptığı ankete verilen cevaplardan yola çıkarak, mimarların işini kolaşlaştıracak en iyi 10 mobil uygulamayı sayfalarına taşıdı.

1. AutoCad WS
Mimarların ihtiyaçlarını düşünerek üretilmiş az sayıdaki mobil uygulamadan biri olan AutoCad WS ile çizimlere notlar eklemek ve gözden geçirip düzeltmeler yapmak mümkün. Tasarımları başkalarıyla rahatça paylaşma imkanı sunan ücretsiz uygulamanın son versiyonunda üç boyutlu görüntüleme ve GPS özellikleri de bulunuyor.

2. Houzz
Mimarlar için üretilmiş mobil bir ansiklopedi olan Houzz adlı uygulama, ev tasarımı fotoğraflarına ulaşılabilecek büyük bir veri tabanı. Pinterest’e benzeyen bu uygulamayla, sadece ev dizaynına dair sanal bir katalog oluşturulabiliyor.

3. Photoshop Express
Bu ücretsiz uygulamayla sunuş teknikleri üzerinde değişiklik yapılabiliyor, projelerdeki fotoğraflar ise farklı renk, filtre ve çerçeve seçenekleri ile daha etkili kılınıyor.

4. Sketchbook
iPhone, iPod ve iPad için birçok Sketchbook uygulaması kullanıcılara sunuluyor. Kağıt ve kalem olmadığında kullanabilecek bu uygulama, 1.99 dolara satın alınabiliyor.

5. Magic Plan
Magic Plan sayesinde, fotoğraflanan mekanların planını çıkararak, birçok farklı formatta kaydetmek mümkün.

6. Flipboard
Sosyal ağların içine aktarılabildiği ücretsiz uygulama, takip edilen birçok haber sitesi ve blogu özel bir dergiye çeviriyor.

7. Evernote
Sadece mimarlara özel olarak tasarlanmış olmasa da, bu küçük ve kullanışlı uygulama günlük işleri düzenlemeyi kolaylaştırıyor. Ücretsiz olarak indirilebilen Evernote ile, bir belgeyi, resmi veya internet sitesini not etmek ve bu bilgilere anında ulaşmak mümkün.

8. STEEL
4.99 dolarlık fiyata sahip STEEL, çelik şekillerden oluşan geniş bir veri tabanı sunuyor. Bu uygulama ile ağır ciltli kitapları taşımaya gerek kalmıyor.

9. Dropbox
Dropbox da büyük yer kaplayan dosyaları sıkça kullanan ve paylaşan kişiler için fazlasıyla kullanışlı. İnternet üzerinde verileri depolama imkanı sunan ücretsiz uygulamayla hem yerden tasarruf ediliyor hem de depolanan dosyalar kolayca paylaşılabiliyor.

10. Instagram
Herkesin kendini profesyonel bir fotoğrafçı gibi hissetmesini sağlayan ücretsiz uygulamanın, mimarlar için bir artısı daha var. Instagram filtreleri sayesinde, Facebook, Twitter veya Tumblr’da projeleri paylaşmadan önce fotoğraflara son bir rötuş yapmak mümkün.

NTV

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418