1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Trabzon’a 248 milyon TL’lik müjde!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yılda iki defa ziyaret ettiği Trabzon’a eli boş gelmek istemediğini belirterek, “Trabzon’a boş gelmek caiz değil. Buraya 40 yatırım müjdesi, 248 milyon 235 bin TL’lik yatırımla geldik.

trabzona-248-milyon-tllik-mujde

Bizim üç T prensibimiz vardır; bunlar Tenkit, Tavsiye, Teklif’tir. Teklife, tavsiyeye ve tenkite açığız. Trabzon, bahtı çok açık bir ilimiz. Daha da gelişecek. Türkiye büyüyor, Trabzon da ona paralel olarak çok daha hızlı büyüyor. Geleceği çok parlak olan bu şehrin altyapı çalışmalarını da hazırlamamız lazım.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Trabzon İli Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katılan Bakan Veysel Eroğlu, “Koordinasyon toplantılarını gelenek haline getirdik. Her ilde yapmaya çalışıyoruz ama Trabzon gibi sevdiğimiz illere yılda en az iki kez geliyoruz. Trabzon’un coğrafi durumu, insanları bizleri buraya yönlendiriyor. Biz de buraya hizmet etme aşkıyla geliyoruz. Tabi meselenin yerinde çözülmesi gerekir. Ankara’ya taşınan meseleler sürüncemede kalıyor. Biz burada koordinasyona tabi konuları masaya yatırıp gerekli talimatı veriyoruz. Talimat, çözümü getirir. Vatandaşın gelir seviyesini artırıcı yeni fikirler ortaya koyup hizmet olarak sunmalıyız. Bizler vatandaşın hizmetkarıyız. Çözüme odaklanacağız. Tekerin önüne taş koymak değil, engelleri aşmak için gayret göstereceğiz. Trabzon’da yapacağımız çok iş var. 40 eserin temeli en kısa zamanda atılacak ve Trabzonumuzun hizmetine sunulacak.” şeklinde konuştu.

DSİ 22. Bölge Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıyı koordine eden Vali Dr. Recep Kızılcık da orman teşkilatı ve DSİ ile ilgili koordinasyonu gerektiren hususların çözümlenmesi üzerine bir araya gelindiğine değindi. Kızılcık, şunları söyledi: “Bakanımızın 6 ayda bir şehrimizi ziyaret etmesiyle geleneksel hale getirdiğimiz bu toplantılarımızda önemli konuları gündeme alıp değerlendirme fırsatı buluyoruz. Tabi şehrimizin coğrafi ve topografik yapısını da göz önünde bulundurduğumuzda bu koordinasyonun şehrimiz açısından ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Bakanımızın uhdesinde bulunan başta DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü olmak üzere diğer birimlerin görevlerini ve hizmetlerini ilimizde etkin olarak yürütebilmeleri için bu koordinasyon toplantıları çok önem arz etmekte. Bakanımıza, ilimize gelerek sorunların çözülmesi hususunda bizlere sağladığı kolaylıktan dolayı teşekkür ediyorum. 2013 yılında Trabzon’a yapılacak olan 250 milyon TL’ye yakın yatırımlar için de ayrıca halkımız adına kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Koordinasyon toplantısında DSİ, Orman Bölge Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ve Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından birer sunum yapıldı. Toplantıya; rektörler, siyasi partilerin il başkanları, belediye başkanları, kaymakamlar, bölge müdürleri, şube müdürleri, koordinasyon kurulu üyeleri ve bakanlık mensupları katıldı.

Kaynak: CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Araplar Trabzon’a Yatırım Yapmak İstiyor

Arap Turizm Örgütü Trabzon’a ziyarette bulundu. Vali Yücel Yavuz ile görüşen örgütün başkanı Dr. Al …