1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

TOKİ’ye Rahat İhale Yolu Açıldı!

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren Torba Tasarı’da yapılan değişiklikle Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) toplu projeleri için yasada sağlanan avantajlar tüm projelere uygulanacak şekilde genişletildi. AK Parti milletvekillerinin önergesiyle Kamu İhale Yasası’nda değişiklik yapıldı. Buna göre, TOKİ’nin toplu konut projelerinin yanı sıra sosyal tesis, kamu hizmet binaları başta olmak üzere tüm projelerinde kolaylıklar sağlanacak. Bu projelerde, İhale Yasası’ndaki kamulaştırma, mülkiyet, arsa temini, imar işlemleri ve uygulama projesine ilişkin şartlan aranmaksızın ihale yapılabilecek.

Başka bir önergeyle tütün üreticüerinin milletvekillerine yoğun şikayetleri arasmda yer alan “kıyılmış tütün” cezası da kademelendirildi. Ticari amaçla sarmalık kıyılmış tütün üretenler ile satan veya satışa arz edenlere, 50 kilogram için 250 lira, 100 küograma kadar 500 lira, 250 kilograma kadar bin 500 lira, 500 küograma kadar 3 bin lira ve 500 küogramdan fazlası için 5 bin lira ceza verilecek.

Olağanüstü hal bölgesi ve kalkınmada öncelikli yörelerde teşvik alıp tamamlanmayan projelere bü şans daha tanınacak.

Hürriyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Değerli Konut Vergisi’nde 15 Günlük İtiraz Süresi

Yeni vergi düzenlemesi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye devam ediliyor. Değerli Konut Vergisi’nin 3 maddesi kabul …