1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

TOKİ Adıyaman’daki Konutların Teslimine Başladı!

TOKİ tarafından Adıyaman’da yapılan 700 konutun teslimatı yapılmaya başladı.

adıyaman toki, adıyaman toplu konut, toki, toki adıyaman evleri, toki konutları adıyaman, toplu konut

Eski tekel barakalarının bulunduğu yere 2010 yılı Ekim ayında ihalesi yapılarak, Şubat 2011tarihinde temeli atılan TOKİ Konutları tamamlandı. Yaklaşık beş aylık gecikme ile hak sahiplerine konutları teslim edilmeye başlandı.

Adıyaman’da TOKİ tarafından 448 adet 65 metrekare, 252 adet 85 metrekare olmak üzere toplam 700 konut yapıldı. Müteahhit firma tarafından yapılan konutların TOKİ tarafından geçici kabulü yapıldı.

Vatandaşlar teslimatın başlamasıyla birlikte konut sahipleri TOKİ’ye akın etti. Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, teslimatın başladığı ilk gün konutların bulunduğu yere giderek vatandaşlarla sohbet etti.

Belediye Başkanı Necip Büyüksalan, konutların teslimatıyla birlikte vatandaşlar gibi kendisinin de mutlu olduğunu belirterek, “Vatandaşlarla birlikte mutluluk ve heyecan yaşıyorum. Burası Tekel’in barakaları iken Adıyaman ekonomisinin canlandırdığı yer idi. Gelişen şartlarla Tekel özelleşti. Burayı açık cezaevine tahsis edilmişti fakat girişimlerimiz neticesinde TOKİ’ye devrini sağladık. Seçimler öncesinde alt grup yapılması için sözümüz vardı. Belediyenin en büyük sıkıntısı kaçak inşaatlardır. Bu tür konutların yapılmasıyla çarpık kentleşmenin önüne geçiliyor. Vatandaşlar ev sahibi oluyor. Temennimiz konut sayısının artmasıdır. Kentsel dönüşüm kapsamında 352 konut yapılacak. Adıyamanlılara başka bir müjde vermek istiyorum. Adıyaman’a 2 bin 500 konutun TOKİ tarafından yapılması için çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili güzel gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacağım” dedi.

IHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2020 TOKİ 100 Bin Konut Başvuruları İçin Son Gün: TOKİ Kuraları Ne Zaman?

TOKİ 100 bin konut başvuruları bugün sona eriyor. Peki TOKi kuraları ne zaman çekilecek ve …