1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

TOKİ 81 İlde 844 Okul İnşa Etti!

TOKİ, hükümetin ”Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği” kapsamında 9 yılda 557 bin 993 konut rakamına ulaşırken, 81 ilin tamamında 844 okul inşa etti…

kiptaş, toki evleri, toki halkalı, toki ihaleleri, toki ile ilgili aramalar, TOKİ İletişim, toki kayabaşı, Toki Kayaşehir, TOKİ Konut Projeleri, toki okul inşaatı, toki planlı kentleşme ve konut üretimi seferbirliği, toki spor salonu, toki yapracık

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hükümetin ”Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği” kapsamında 9 yılda 557 bin 993 konut rakamına ulaşırken, inşa ettiği okullarla da milli eğitime de büyük destek sağladı.

AA muhabirinin TOKİ yetkililerinden aldığı bilgiye göre, TOKİ, nitelikli konut ihtiyacına yönelik çalışmalara paralel kamu hizmeti altyapısının geliştirilmesi yönündeki uygulamalarını da sürdürüyor.

TOKİ; 58, 59, 60 ve 61’inci hükümetlerin, ”Planlı Kentleşme ve Konut Üretim Seferberliği” kapsamında, 9 yılda 81 ilin tamamında 844 okul inşa etti.

İdare, Pakistan’da yaşanan sel felaketi ardından da bu ülkede 8 okul inşa etti. Böylece TOKİ’nin inşa ettiği okul sayısı 852’ye ulaştı. Okullardan 344’ü Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokoller çerçevesinde inşa edildi. 508’inin yapımı da TOKİ’nin konut uygulamaları kapsamında tamamlandı. Böylelikle, TOKİ’nin milli eğitime kazandırdığı derslik sayısı da 19 bin 57’yi buldu.

129 okul yolda
Okul inşaatlarına hız veren TOKİ, 16 okulu ihale aşamasına getirdi. Önümüzdeki günlerde ihaleleri gerçekleştirilecek bu okulların, inşaatlarına en kısa zamanda başlanacak. 35 okul projelendirme aşamasına getirilirken, 78 okulun da projelendirme çalışmaları devam ediyor. TOKİ, böylelikle 129 okul daha inşa edecek.

784 spor salonu inşa edildi
TOKİ, öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla kütüphane, spor salonu, yurt ve pansiyon gibi donatıların yapımını da sürdürüyor. İdare, bu kapsamda 9 yılda 784 spor salonu, 39 bin 418 öğrenci kapasiteli 112 yurt ve pansiyonla 41 kütüphane inşa etti.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Avni Çelik: Yabancıya Satışta Altyapı Şart!

Yabancıya konut satışını ‘ihracat’ olarak nitelendiren Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, öncelikle altyapının hazırlanması …