1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

TOKİ, 4 İle Üniversite Yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni yılın ilk aylarında 4 üniversiteye idari ve eğitim binaları yapımı için ihaleye çıkıyor.

toki-4-ile-universite-yapacak

Şırnak, Bartın ve Bozok Üniversiteleri için Ocak ayında, Bülent Ecevit Üniversitesi için de Şubat ayında ihale yapılacak. Şırnak’a inşa edilecek kampüste olimpik yüzme havuzu da bulunacak.

TOKİ’nin Şırnak’ta yapacağı modern kampusun, bölgedeki öğrenciler için cazibe merkezi olacağı belirtildi. İdare öncelikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde üniversite eğitimi alacak öğrencilerin modern tesislere kavuşması amacıyla Şırnak Üniversitesi’ne modern eğitim binaları inşa edecek. Şırnak Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında kampüs yapım ön yeterlilik ihalesini 22 Ocak 2013 tarihinde yapılacak. Proje kapsamında Şırnak Üniversitesi’ne rektörlük binası, eğitim binaları, kültür merkezi, kütüphane, kafeterya, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve 54 lojman inşa edilecek. Kültür merkezi, kütüphane, kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzlarıyla öğrenciler İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerdeki üniversitelerde olduğu gibi modern tesislere kavuşmuş olacak.

TOKİ’nin 9 Ocak 2013 tarihi itibariyle 81 il, 800 ilçede, 2 bin 531 şantiyede 561 bin 172 konut rakamına ulaştığı, bu konutlardan 477 bin 356’sı olmak üzere yüzde 85’inin sosyal konut niteliğinde inşa edildiği belirtildi. İdarenin oluşturduğu yeni tasarım birimi ile Türkiye genelinde yöre mimarisine uygun konut ve sosyal donatıları inşa etmeye devam edeceği öne sürüldü.

Kaynak: DHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Çanakkale Köprüsü, Gayrimenkul Emlak Villa Daire Fiyatlarını Uçurdu

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine …