1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Taşeronlar ve Taşeron Hakları!

YÜKLENİCİLER ( MÜTEAHHİTLER) İŞ ALABİLMEK UĞRUNA MALİYETİN ÇOK ALTINDA FİYATLAR VERİYORLAR..SONRA KENDİ KARLARINI KORUYACAK ŞEKİLDE DAHA DA DÜŞÜK FİYATA TAŞERON FİRMALARA İŞİ DEVREDİYORLAR..BURADA TAŞERON KULLANMAKTAKİ AMAÇ , ZATEN ZARARA UĞRAYACAĞI KESİN OLAN BİR İŞTEN KAR SAĞLAMAYI AMAÇLAYARAK BÜTÜN ZARARI TAŞERON FİRMANIN ÜZERİNE YIKMAK..

YANİ OLAY TAMAMEN BİR DOLANDIRICILIK..BİLEREK VE KASTEN TAŞERON FİRMALARI ZARARA UĞRATARAK, KENDİ KARLARINI CEBE İNDİRİYORLAR..EĞER TAŞERON İŞİ BİTİREMEZ HALE GELİRSE, TAŞERONUN İŞİNE SON VERİP, KALAN İŞLERİ KENDİLERİ YAPARAK İŞVEREN İDAREYE KARŞI BİR DE KAHRAMANLIK YAPMIŞ OLUYORLAR..ZATEN TAŞERON O ZAMANA KADAR İŞİN EN MALİYETLİ KISMINI TAMAMLAMIŞ OLUYOR..BÖYLECE TAŞERON ZARAR ETMEKLE KALMIYOR BİR DE İŞVEREN İDARE GÖZÜNDE İŞİ BİTİREMEYEN TAFAR OLARAK SİCİLİ KARALANIYOR…YÜKLENİCİ İSE HEM PARASINI HEM İTİBARINI KURTARMIŞ OLUYOR..

TAŞERONLAR BU TUZAĞA NEDEN DÜŞÜYOR ?..İŞSİZLİKTEN..YÜKLENİCİ FİRMANIN İTİBARINA GÜVENMEKTEN..VERİLEN SÖZLERE GÜVENMEKTEN..KALDI Kİ TAŞERON FİRMALAR İŞİ ALIRKEN KENDİLERİNİ KORUYACAK BAZI ŞARTLAR İSTESELER HİÇBİR YÜKLENİCİ BÖYLE BİR TAŞERONLA İŞ YAPMAZ..ÇÜNKÜ İŞİNE GELMEZ..AMAÇ BELLİ..TAŞERON BATARSA BATSIN, BEN PARAMI KURTARAYIM..BABAMIN OĞLUMU…

YÜKLENİCİ FİRMA SAHİPLERİ TAŞERONLA BİRLİKTE ÇALIŞAN KAÇ EMEKÇİNİN HAKKINI YEDİĞİNİ, KAÇ AİLEYİ PERİŞAN ETTİĞİNİ, KUL HAKKI YEDİĞİNİ UMURSAMAYIP YÜZSÜZ YÜZSÜZ GEZERLER..BİR SONRAKİ İHALEDE KENDİLERİNE YOLUNACAK YENİ KURBAN ARARLAR…ZENGİN DAHA ZENGİN , FAKİR DAHA FAKİR OLUR..

KANUNLARIMIZDA DA TAŞERONUN HAKKINI SAVUNACAK HİÇBİR MADDE YOK..YÜKLENİCİLER DE BUNU FIRSAT BİLİYOR ZATEN..PARA HIRSI GÖZLERİNİ O KADAR KARARTMIŞ Kİ , BU İNSANLARDA ALLAH KORKUSU DA YOK..

TAŞERON ARKADAŞLAR : YAPTIĞINIZ SÖZLEŞMELERE DİKKAT EDİN..VERİLEN SÖZLERE GÜVENEREK, YAZILI OLMAYAN HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜĞÜN ALTINA GİRMEYİN..YÜKLENİCİNİN FİYATINI DEFALARCA KONTROL ETMEDEN İŞ ALMAYIN..MÜMKÜNSE YÜKLENİCİDEN İŞ ALMAYIN..GÜCÜNÜZÜN YETTİĞİ İHALELERE GİRİP KENDİ İŞİNİZİ ALIN..BU KÖLE DÜZENİNE SON VERİN ARTIK..

YNT YAPI
Yavuz Nadi Terzioğlu
İnş.Müh.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yabancılar, 67 Milyar Lirayı Aşan Gayrimenkul Yatırımı Yaptı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Türkiye genelinde bugüne kadar yabancılara 15 bin …