1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Tarım Arazilerine Yeni Düzenleme!

Hazineye ait tarım arazilerine ait esaslar yeniden belirlendi

tarim-arazilerine-yeni-duzenleme

Hazineye ait tarım arazilerinin hak sahibi, kiracı ve kullanıcılara satışına ilişkin esaslar belirlendi. Resmi Gazete’de yer alan milli emlak genel tebliğine göre, hazineye ait tarım arazilerinin doğrudan satın alınmasında hak sahibi olunabilmesi için; taşınmazların 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla en az üç yıldan beri taşınmazın kiralanmış olması ve halen kira sözleşmesinin devam ediyor olması gerekiyor.

Kullanıcılarının ise bu taşınmazları aynı tarih itibarıyla en az üç yıldan beri tarımsal amaçlı kullanıyor olmaları şartı aranacak. Satışa sunulacak hazineye ait tarım arazilerinin kamu hizmetine tahsis edilmemiş olması, kanunun yürürlüğe girdiği tarihte geçerli olan belediye ve mücavir alan sınırları dışında yer alması ve kadastrosunun yapılmış olması gerekiyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bu İlçede Arsa Fiyatları Günlük Yüzde 15 Artıyor

Kanal İstanbul, iki yeni şehir ve üçüncü havalimanına ev sahipliği yapacak Arnavutköy’de arsa fiyatları borsayı …