1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Şişli Belediyesi Van’a Öğretmenevi Yapacak!

Şişli Belediyesinin Van’a yaptırmayı planladığı öğretmenevinin yapımı için protokol imzalandı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Burada yapacağımız öğretmenevi, 5 yıldızlı oteli aratmayacak ölçülerde olacak”dedi

Şişli Belediyesinin Van’a yaptırmayı planladığı öğretmenevinin yapımı için protokol imzalandı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Van İl Afet Acil Durum Müdürlüğü binasına gelerek, Vali Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Şişli Belediyesinin yaptıracağı “Van Şişli Öğretmenevi” protokolü için imza töreni düzenlendi.

Vali Münir Karaloğlu, törende, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bu yıl buruk kutladıklarını belirterek, “Biliyorsunuz 644 vatandaşımız depremde şehit olmuştu, bunların 75’i öğretmendi. Bu büyük bir rakam, büyük bir oran. Yaklaşık yüzde 12’ye tekabül ediyor. Biz depremde hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize, bütün vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz. 50 öğretmenimiz enkazdan yaralı olarak kurtuldu, onlara, halen tedavisi devam edenlere acil şifalar diliyoruz” dedi.

Bugünün kendileri için anlamlı bir gün olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, şunları kaydetti:

“Şişli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül’ün Van’da olması, bizimle beraber olması, hem acımızı paylaşmak üzere burada olması, hem bugünün mana ve önemine binaen bir öğretmenevinin protokolünü biraz sonra yapıyor olmamız gerçekten bizi, Van halkı olarak ziyadesiyle memnun etmiştir. Ben şahsım ve Van halkı adına değerli başkanıma şükranlarımı arz ediyorum, teşekkür ediyorum. Van Şişli Öğretmenevi, ismini de böyle koyduk, başkanımla beraber. Van Şişli Öğretmenevi’nin, Van’ın en güzel öğretmenevi olacağına inanıyoruz. İnşallah şehit olan bu 75 öğretmenimizin hatırasını da öğretmenevinde yaşatırız diye de temenni ediyorum.”

Sarıgül ve Van’ı ziyaret eden ekibine teşekkür eden Karaloğlu, “İnşallah en kısa zamanda projeyi gerçekleştiririz. Şu anda Van’da barınma sorunu yaşayan öğretmenlerimizin barınma sorununu çözme noktasında da yapacağımız bu öğretmenevinin ciddi bir katkı sunacağını da düşünüyorum, inanıyorum” ifadelerini kullandı.

VAN’DA HASAR TESBİTLERİ SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK
Vali Münir Karaloğlu, bir soru üzerine, enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Bir taraftan acil yıkılması gereken yıkılıyor, diğer taraftan da savcılarımızın kaldırabilirsiniz dediği enkazlar da hem Van’da hem Erciş’te hızlı bir şekilde kaldırılıyor” dedi.

Kesin hasar tespit çalışmalarının da devam ettiğini bildiren Karaloğlu, şu anda çalışmaların 400 kişiyle Erciş ilçe merkezi ile Van ve Erciş’e bağlı köylerde sürdüğünü söyledi. Karaloğlu, Van’da ise hasar tespit çalışmalarının önümüzdeki hafta salı günü başlayacağını bildirdi.

DEPREME DAYANIKLI BİR ÖĞRETMENEVİ YAPILMASI PLANLANIYOR
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise depremde yaşamını yitiren öğretmenlere ve vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi. Öğretmenler Günü’nün son derece önemli bir gün olduğunu belirten Sarıgül, “Ben de öğretmenim. Meslektaşlarımın bugününde Van’da bulunmayı arzu ettim. Van Valimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şişli Belediyesi olarak bir öğretmenevi yapmayı arzu ettiklerini anlatan Sarıgül, “Sayın Valim de uygun gördü. Biraz sonra öğretmenevi yapacağımız araziye geçeceğiz ve çok güzel bir öğretmenevini süratle projelerini yapacağız ve çok kısa süre içerisinde depreme dayanıklı, Türkiye’nin en güzel öğretmenler evini, Van’a kazandırmayı arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Protokolün imzalanmasının ardından proje ekiplerini Van’a sevk edeceğini açıklayan Sarıgül, Van’a çok güzel bir öğretmenevini kazandıracaklarını söyledi. Sarıgül, Van’daki yaraların sarılması için çok duyarlı çalışmalar yürüten Van Valiliği’ne teşekkür etti.

5 YILDIZLI OTELİ ARATMAYACAK
Sarıgül, yapılacak öğretmenevinin kapasitesiyle ilgili soru üzerine, “Sayın Valimizle bakacağız, arazinin büyüklüğüne göre, projenin konumuna göre ve Sayın Valimin izniyle Türkiye’de çok örnek olan bir öğretmenevi düşünüyorum. Bu öğretmenevi, Türkiye’de model olsun istiyorum. Çok önemli mimarlarımızla çalışacağım. Yani burada yapacağımız öğretmenevi, gerçekten 5 yıldızlı oteli aratmayacak ölçüler içerisinde olacak” dedi.

Vali Karaloğlu’nun öğretmenevinin çelikten yapılmasını arzu ettiğini ifade eden Sarıgül, şunları kaydetti:

“O araştırmayı da yapacağız ve bütün öğretmenlerimiz geldiği zaman özellikle konaklama odalarının son derece geniş olmasını, öyle ufak değil de geniş olmasını da çok arzu ediyorum. Bu öğretmenevinin bizim için manevi yanı son derece önemli. Hiçbir masraftan kaçmadan, gerçekten bir model öğretmenevini yapacağız. 3 tane proje hazırlayacağım. O 3 tane projeyi sayın Valimize sunacağım. Sayın Valimiz arkadaşlarla birlikte o 3 projeden hangisini uygun görürlerse, onu uygulamaya sunacağız. Bu konuda Belediye Meclis Üyemiz, yakın çalışma arkadaşımız ve değerimiz sayın Ahmet Yazıcı, belediyemiz adına bu koordinasyon çalışmalarında görev yapacaklardır” diye konuştu.

Daha sonra, Şişli Van Öğretmenevinin protokolü, Vali Karaloğlu ve Belediye Başkanı Sarıgül tarafından imzalandı. Sarıgül, imza törenin ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ile öğretmenevinin yapılacağı alana gitti.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Doğu’da Yatırım, Batı’da Proje Seferberliği!

Hükümet, `yatırım ve kalkınma seferberliği`yle hem Doğu ve Güneydoğu’yu kalkındıracak hem de dev projeleri devreye …