1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Selçuk Üniversitesi – Mimarlık Bölümü

1970 yılında kurulmuş olan Konya Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisinin çekirdeğini oluşturan Mimarlık Bölümü 1982 yılında yürürlüğe giren YÖK Kanunu ile Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bünyesinde mimarlık eğitimine başarı ile devam etmektedir.

Mimarlık insan oğlunun doğal bir ihtiyacı olan barınma içgüdüsüne cevap olarak başlamıştır. Barınmanın yanısıra konaklama,ulaşım,ibadet,eğitim,sağlık ve ticaret gibi değişik faaliyetlerin mekan ihtiyaçlarını tasarlayan ve düşünceden uygulamaya geçiren teknik ile sanatın iç içe girdiği bir bilim dalıdır.Bölümümüz kapsamlı lisans eğitimi yanısıra, doktora Eğitimini de içeren lisans üstü eğitim vermektedir. Ayrıca kamu ve özel kuruluşlara mimari Proje ve dnışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.

Bölümümüzden mezun olan mimarlar, ülkemizde ve dünyada bina üreten her kuruluşta istihdam edilmektedir. Ülkemizde tüm bakanlıkların bünyesinde bulunan inşaat-emlak, yapı Dairesi gibi birimlerinde tasarımcı veya kontrol gibi görevlerde görev almaktadırlar. Devletin dışında üretilen binaların tasarım ve yapımlarının her aşamasında görev alan mimarlar özel bürolar açabildikleri gibi özel şirketlerin bünyesinde de iyi imkanlarla çalışmaktadırlar.

Kaynak: Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi web sayfası
http://www.mmf.selcuk.edu.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=28

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Metro Group Genel Müdürlüğü’ne Eyüphan Boyvadaoğlu Atandı!

Metro Group Asset Management’ın Genel Müdürlüğü’ne Eyüphan Boyvadaoğlu atandı. Yapılan açıklamada 1 Ekim 2011 tarihi …