1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Toplantıları Düzenleyecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, afet riski altındaki alanların dönüşümünü sektör temsilcilerine anlatacak

afet riski Altındaki Alanların Dönüşümü, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, dönüşüm projeleri, ibb, kentsel dönüşüm, kentsel dönüşüm bahçelievler, kentsel dönüşüm esenler, kentsel dönüşüm fikirtepe, kentsel dönüşüm ile ilgili aramalar, kentsel dönüşüm kanunu, kentsel dönüşüm nedir, kentsel dönüşüm sultanbeyli, kentsel dönüşüm toplantıları, kentsel dönüşüm yasası

Bu ayın sonunda ilk kazmanın vurulması beklenen afet riski altındaki alanların dönüşümünde yer alacak olan sektör temsilcilerine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bilgilendirme toplantısı yapacak. “Depremin ne zaman geleceği belli değil, ancak neler yapılacağı belli” sloganıyla yapılacak toplantıların ilki, bu ay İstanbul’da Bakan Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla başlayacak. Daha sonra İzmir, Bursa, Kocaeli ve Van’da toplantılar devam edecek.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE KENTSEL DÖNÜŞÜM ANLATILACAK

Belediye, müteahhit, mühendis odaları ve şehir plancıları temsilcilerinin katılacağı toplantılarda, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa gibi nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ve birinci derece deprem bölgesi olan illerde, yapılacak çalışmalar ile ilgili katılımcılara bilgi verilecek.

TOPLANTININ İKİNCİ AYAĞI 15 EYLÜL’DE VAN’DA

Van’da meydana gelen ve 25 saniye süren 7.2 şiddetindeki depremin birinci yılına yaklaşılırken, sektör temsilcileri ile bakanlık yetkilileri Van’da buluşacak. Van’da aynı şekilde bir felaketin yaşanmamasına yönelik neler yapılabileceğinin anlatılacağı toplantı, 15 Eylül’de Bakan Erdoğan Bayraktar’ın katımlıyla geçekleşmesi bekleniyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Hazine Taşınmazları Kiralamasında Girişimciye Destek!

139 çeşit tıbbi ve aromatik bitki ile süs bitkilerinin yetiştirilmesi için devlet arazi desteği sağlıyor. …