1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Samsun’da Çöken İstinat Duvarı Binalara Zarar Verdi!

Samsun’un Havza ilçesinde bir inşaatın istinat duvarının çökmesi sonrasında kayan toprak yığını bir binanın ikinci katından içeri dolarken, bazı binaların duvarlarında da çatlaklar oluştu…

İmaret Mahallesi Kazımpaşa Caddesi’ndeki bir inşaatın istinat duvarı, ilçede 3 gündür aralıklarla devam eden yağmurun zemini gevşetmesi sonucu çöktü. Duvarın çökmesiyle kayan toprak, inşaatın yanında bulunan bir apartmanın 2. kat penceresinden girdi. Bazı binaların da duvarlarında çatlaklar oluştu.

Olay yerine sevk edilen ekiplerin çevre güvenliğini almasından sonra söz konusu binalarda oturan vatandaşlar tahliye edildi.

Olaydan dolayı evleri zarar gören vatandaşlar, can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu belirtti.

Yetkililer, binalardaki hasarın tespitine yönelik çalışmaların devam ettiğini, vatandaşların evlerine girip giremeyeceğinin bu çalışmalar sonucunda kesinlik kazanacağını belirtti.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

150 Milyon Liralık Emlak Vurgununa 30 Gözaltı

Açtıkları sahte emlak ofisiyle internet ve radyo ilanları ile ulaştıkları vatandaşları dolandırarak 150 milyon lira …