1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Sağlam ve Kaliteli Akıllı Evler Üretiyoruz

Tan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tan, bu hafta gazetemizin konuğu olarak grup faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

saglam-ve-kaliteli-akilli-evler-uretiyoruz

Tan Grubun önemli çalışma alanlarından olan inşaat sektörü hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Tan ‘‘Tan Gurup olarak yaptığımız inşaatlarımızda kalite ve sağlamlıktan ödün vermeden hassas hesaplarla akıllı evler yapıyoruz’’ dedi.

 Güneyege; Merhaba Mehmet bey, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Mehmet Tan; 1978 Konya Karapınar doğumluyum. Hacettepe üniversitesi FTRYO dan 2000’de mezun oldum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 2002 yılından beri de Tan Grubun başlangıç noktası olan Coşku Özel Eğitim kurumlarının işletmeciliğini yapıyorum. Tan Grubun yönetim kurulu başkanıyım. Bünyemizde Okul, İnşaat & Emlak ve Taahhüt ve Otomotiv olarak 3 grup bulunmakta.

Güneyege; Okul faaliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Mehmet Tan; Okul grubu; *Ortaca Coşku Özel Eğitim*Ortaca Boyut İşitsel Algı Merkezi*Alanya Coşku Özel Eğitim Ülkemizin engellilerle ilgili çalışmaları çok güzel ve içinde yer almak vicdani olarak çok büyük bir mutluluk. 15 yıldır bu alanda oldukça iyi işler yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Ortaca ve Alanya şubeleriyle yolumuza devam ediyoruz.

Güneyege; İnşaat sektöründe kısa sürede adından söz ettiren Tan İnşaat hakkında ne söylemek istersiniz?

Mehmet Tan; İnşaat, Emlak ve Taahhüt grubu; Tan İnşaat Emlak Taahhüt, yakın zamanda başladığımız işlerden. Bunca zaman müşteri durumunda olup, sektörü o gözle gördüğümüzden alıcıları daha iyi anlıyoruz. Konseptimiz zaten ‘bölgeye özel konseptler’ olduğu için empati kurmak önemli. Ayrıca inşaatlarımızda kaliteden ve sağlamlıktan ödün vermediğimiz için sağlam adımlar atıyoruz. Hesapta hassas davranıp bunu müşteriye aksettirmeye önem veriyoruz.

Güneyege; Otomotiv sektöründe de faaliyetleriniz var?

Mehmet Tan; Otomotiv grubu; Tan Otomotiv’de bölgenin ihtiyaçlarına uygun olarak araç alım satımı yapıyoruz. Toplamak gerekirse, bölge halkının isteklerini gözeterek, bir ailede ihtiyaç olan ev ve arabayı hayallerine uygun şekilde, onlara sunmak hedefindeyiz. Eğitimde de hali hazırda kurulmuş bir sistemle, yenilikleri ekleyerek devam etmekteyiz.

Güneyege; Köklü bir kuruluş olmanız piyasada güven oluşturmak için çok önemli bir avantaj sizin için. Şuan artan Pazar piyasası nedeniyle inşaat sektörüne değinmek istiyorum. Ev alırken ya da yaptırırken görünümü kadar fiyatı da eş değer bir etken. Kalite ve sağlamlık dediniz, biraz açar mısınız?

Mehmet Tan; Sağlamlıktan başlamak istiyorum. Çünkü insan hayatı herşeyden mühim. Son yıllarda yapı denetimler olsa da yan yollara sapmak ülkemizin sorunu. Biz Tan İnşaat olarak günü kurtarmak değil geleceğe ulaşmak istiyoruz. Dolayısıyla inşaatın temeli ve devamı için çıkarılan tüm ihtiyaç kalemlerini seçmekte çok hassas davranıyoruz. Bu bazen fiyat olarak zorlasa da gelecekte ev sahipleri bunun kıymetini daha net anlıyor. Kalite de zaten bu noktada otomatik olarak devreye giriyor. Kaliteliden ödün vermezseniz sağlam yapılara ulaşmış oluyorsunuz.

Güneyege; Yaptığınız projelerde görsele de önem verdiğinizi görüyoruz.

Mehmet Tan; Bu konuda da oldukça titiz davranıyoruz. İyi bir görsel ekibimiz var. En küçük ayrıntının bile üstünde durarak, iyi fikirleri alıcılarla buluşturmak istiyoruz. Asıl amacımız,  herkes anlatılanı hayal edemiyor olabilir düşüncesiyle çalışmalarımızı görselleştirmek. Profesyonel olarak ilerlemek.  Bu bölge bunu hak ediyor.

Güneyege; Projelerinizin son durumu hakkında bilgi alabilir miyiz?

Mehmet Tan; Dalaman‘daki Myra House, farklı bir dokuyla 1+1,3+1 ve çatı dubleks olarak yapıldı. Projemiz tamamlandı. Halen satışta olan bir iki dairemiz var. Ortaca’da Sayim Akdeniz Prestij evleri de nihayete ulaştı. Bu yapıda proje ortağımız Evv yapı idi. Daireler 156 m2 ve 3+1 olarak yapıldı. Örnek dairemiz şuan aktif olarak gezilebilir durumda. Satışlar halen devam ediyor. Konya Karapınar’da 16 dairelik Reşadiye Tan Rezidans inşaatı devam eden projemiz. Ağustos’ta teslim edilecek daireler. Kendi içimizde yenilenerek devam ediyoruz. Akıllı ev sistemleriyle donatılmış, sosyal tesisle desteklenmiş gerçek bir rezidans projesi. Ortaca’da planları çizilen 2 projemiz var. Önümüzdeki günlerde başlatmış olacağız.

Güneyege; Projeleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler size nasıl ulaşabilirler?

Mehmet Tan; Yerbelen mahallesinde satış ofisimiz bulunmakta. Müşterilerimiz bize buradan rahatlıkla ulaşabilecekler. Dilerlerse bilgisayardan ve projeden, dilerlerse daireleri aktif olarak göstererek hizmet veriyoruz. Ayrıca www.taninsaat.net adresinden ve sosyal medyadan rahatlıkla gelişmeleri takip edebilirler.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İzmir’de Kiralık Ev Kalmadı

İzmir’deki yıkıcı depremin ardından büyük korku yaşayan vatandaşlar evlerini değiştirmek istiyor. Yaklaşık 4 bin 500 …