1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Putin Ambargo Koydu Ama…

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Karataş, Antalya’da en fazla konut alan yabancıların her zamanki gibi Rus olduğunu söyledi.

putin-ambargo-koydu-ama

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu ve Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Karataş, Antalya’da en fazla konut alan yabancıların her zamanki gibi Rus olduğunu söyledi. Karataş, kasım ayı sonunda Rusya ile yaşanan gerilimin ardından tarım ve turizmde oluşan sıkıntının inşaat sektöründe görülmediğini bildirdi.

TÜİK verilerine göre kentte yabancılara, bu yılın ocak ayında 315, şubat ayında 328 konutun satıldığını belirten Karataş, satışların önemli bölümünün Ruslara yapıldığını dile getirdi.

“TARIM VE TURİZMDE YAŞANAN SIKINTI İNŞAAT SEKTÖRÜNDE YAŞANMIYOR”

Kentte yabancılara konut satışında herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, en fazla konut satın alan yabancıların her zamanki gibi Ruslar olduğunu ifade eden Karataş, şöyle konuştu:

“Antalya’da yaklaşık 3 bin 100 müteahhit bulunuyor. Tarım ve turizmde yaşanan sıkıntı inşaat sektöründe yaşanmıyor. Yalnız müteahhitlerden aldığımız bilgiye göre, Rusya’da memur olan veya Rusya devletiyle organik bağı olan, orada resmi iş yapan özel sektördeki kişilerin, herhangi bir sıkıntı veya baskı yaşama ihtimalinden kaçınmak için taşınmazlarını güvendikleri Ruslara sattıklarını görüyoruz. Bu geçici bir önlem demek, emanet satış demek. İki tarafın zarar ettiği bir sürtüşmenin sürdürülebilir olamayacağını göstermek demek. Bu sıkıntı geçicidir. Hiçbir Rus vatandaşı da Antalya’dan vazgeçmiş değil. Yabancıya mülk satışı konusunda şu anda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.”

“YİNE GELECEKLER”

Antalya’daki standartlarda bir konutun fiyatının Avrupa ülkelerinde çok daha yüksek olduğuna işaret eden Karataş, “Putin korkusu nedeniyle Rusya’da memur olan ya da devletle organik bağı bulunanlar konutlarını yine Ruslara sattılar, ama bunun da geçtiğine inanıyorum. Önümüzdeki süreçte emanet olarak verdikleri taşınmazları tekrar alacaklarını düşünüyorum.” diye konuştu.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Erdoğan Altındiş, Turistleri Geçici Bir Süre İstanbullu Yapıyor!

Her şey Erdoğan Altındiş’in bundan 14 yıl önce Almanya’dan İstanbul’a gelmesiyle ve Galata’dan harika manzaralı …