1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

“Dekoratif Korkuluklar 2 Katlı Binalara Yapılmalı”

Antalya’nın Alanya ilçesinde polis memurunun 6. kattaki balkon korkuluklarının kırılması sonucu düşerek hayatını kaybetmesi dikkatleri balkonlara çekti.

dekoratif-korkuluklar-2-katli-binalara-yapilmali

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Başkan Vekili ve Alanya Müteahittler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Alaaddin Çakır, dekoratif korkulukların yüksek binalı evlere yapılmasının sağlıklı olmadığını söyledi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde polis memurunun 6. kattaki balkon korkuluklarının kırılması sonucu düşerek hayatını kaybetmesi dikkatleri balkonlara çekti. Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Başkan Vekili ve Alanya Müteahittler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Alaaddin Çakır, dekoratif korkulukların yüksek binalı evlere yapılmasının sağlıklı olmadığını söyledi.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Karakolu’nda görevli polis memuru Gözde Yılmaz, cumartesi günü evinin 6. katının balkonunda halı çırparken korkulukların kırılması sonucu düşüp hayatını kaybetmişti.

MÜTBİR Başkanı Çakır, 6. kattaki evde görülen dekoratif tip korkulukların teknik ekiplerce incelenmesi gerektiğini söyledi. Çakır, bu tür dekoratif balkon sisteminin en fazla 3 katlı veya camilerde uygulanabilecek beton korkuluk sistem olduğunu açıkladı. Bunların içinde demir çubuk bulunması gerektiğini belirten Çakır, bu beyaz çimento ile yapılan korkulukların statik olarak 6. katta bulunmasını doğru bulmadığını dile getirdi. Çakır, bu tür korkulukların ağırlık taşıyamadığı için sadece dekoratif amaçlı olarak kullanıldığını söyledi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Alaattin Çakır: İnşaat Sektöründe Çin’den Sonra İkinci Sıradayız!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Başkanvekili Alaattin Çakır, Kanal İstanbul Projesi’nin Türk inşaat sektörüaçısından öneminin büyük …