1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dekoratik Korkuluklar Sağlıklı Değil!

Antalya’nın Alanya ilçesinde polis memurunun 6. kattaki balkon korkuluklarının kırılması sonucu düşerek hayatını kaybetmesi dikkatleri balkonlara çekti

dekoratik-korkuluklar-saglikli-degil

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Başkan Vekili ve Alanya Müteahittler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Alaaddin Çakır, dekoratif korkulukların yüksek binalı evlere yapılmasının sağlıklı olmadığını söyledi.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Karakolu’nda görevli polis memuru Gözde Yılmaz, cumartesi günü evinin 6. katının balkonunda halı çırparken korkulukların kırılması sonucu düşüp hayatını kaybetmişti.

MÜTBİR Başkanı Çakır, 6. kattaki evde görülen dekoratif tip korkulukların teknik ekiplerce incelenmesi gerektiğini söyledi. Çakır, bu tür dekoratif balkon sisteminin en fazla 3 katlı veya camilerde uygulanabilecek beton korkuluk sistem olduğunu açıkladı. Bunların içinde demir çubuk bulunması gerektiğini belirten Çakır, bu beyaz çimento ile yapılan korkulukların statik olarak 6. katta bulunmasını doğru bulmadığını dile getirdi. Çakır, bu tür korkulukların ağırlık taşıyamadığı için sadece dekoratif amaçlı olarak kullanıldığını söyledi.

Kaynak: CİHAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Isı Yalıtımı Olmadığı İçin Rekor Kırdık!

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, bir rekor getirdi. Türkiye, doğalgaz tüketiminde …